Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek, ha valaki személy...

Szerintetek, ha valaki személyi edző mellett rosszul lesz egy edzés során, akkor az az edzőnek is a hibája?

Figyelt kérdés
2017. dec. 6. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mitől lett rosszul. Ha olyan tényezőktől, amihez köze van a személyi edzőnek (pl. táplálkozás, edzés minősége), akkor igen. Ha olyan dologtól, amihez nincs köze (pl. szívinfarktus, szakítás a barátnővel), akkor nem.
2017. dec. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pl.: ha valaki nagyon túlhajtja magát, mondjuk nagy súlyokkal végzi az edzést, és ezért elájul.
2017. dec. 6. 11:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az edző szeretné a legtöbbet kihozni belőle(d), de nem lehet a helyedben. Ha érzi az illető h valami nem oké - márpedig ezt azért érzed előtte (jómagam is ájulós vagyok), akkor szólsz h vissza kell venni. És egy jó edző ilyenkor változtat, amin kell.
2017. dec. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az edzés akkor elég, ha majdnem "belehalsz". Ha kifekszel tőle és négykézláb mész zuhanyozni. A határ megtalálása az edzői művészet.
2017. dec. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a rosszullét típusától is függ.

engem egyszer úgy meghajtott az edző,hogy behánytam.

feltöröltem,aztán edzettünk tovább.

de a kígyóknál is ez van.

vészhelyzetben kiadják a gyomortartalmat és utána frissebben,hatékonyabban tudnak harcolni,vagy menekülni.

szóval valahol logikus hogy ez történt igen komoly kardió terhelés alatt.

kondis edzésnél meg először szoktak végezni egy általános kardió és erőszint felmérést amit felirkál magának az edző és a szerint állítja össze a kiindulási alapot meg felírja hogy van-e valami betegséged,sérülésed és ezt is belekalkulálja az edzésterved összeállításába.

2017. dec. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Aki szen.edzőt fogad az már rosszul van. 2 kivétel.Sok pénze van.2. Szeretné ,ha szemedző jól beedzene neki.
2017. dec. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első edzésen elvileg gyakran előfordul. Én is behánytam első alkalomkor, de ennek két oka volt: egyrészt túl későn kajáltam, vagyis csak egy óra telt el étkezés és edzés között, ami önmagában is okozhat ilyesmit. Másrészt az edző széthajtott. Viszont rókázás után nagyon fel voltam dobva :D. Az ájulás más kérdés, de ha érzed, hogy nagyon nem bírod, akkor jelezni kell. Viszont nyilván az edzőtől is függ, bár neki ki kell tapasztalnia, hogy mit bírsz.
2017. dec. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én ezzel nem értek egyet, hogy mindig a maximumot kell kihozni az edzésből... Saját tapasztalatból mondom. Ha a lelked erősebb, mint a tested, akkor igen maradandó sérüléseket össze tudsz szedni. Én egyszer elhatároztam, hogy semmi nem érdekel, addig fogok futni, amíg össze nem esek. Nem voltam egyáltalán nagy futó, és nem voltam edzésben sem, csak úgy kimentem az utcára legelső edzésként, és nekivágtam a világnak, mert fejlődni szerettem volna. A 2. kilóméteremnél már elfáradtam, de mentem tovább. A 4. kilóméteremnél már mindenem fájt, remegett a lábam, beszorult a levegő, ziháltam, forrt a fejem, de akkor is tovább mentem, mert ugyebár ki akartam hozni a maxot. Az 5. kilóméternél elértem a holtpontot, és onnantól megszűnt a fájdalom, megszűnt a külvilág, és csak mentem, és mentem előre öntudat nélkül. 12 kilómétert futottam le, akkor estem össze. Ennek szépen az lett az eredménye, hogy kb 4 napig lábra állni se tudtam, és további másfél évig meg volt húzódva a jobb bokám, a térdemben pedig megkopott a porc. Mert sok baromtól azt hallottam, hogy bármi áron, de túl kell hajtanod magad, amíg össze nem esel. A porckopást konkrétan lehet, hogy soha nem fogom teljesen kiheverni, és ez csak EGYETLEN végletekig történő edzés hatására történt. Hát, tanuljatok az én hibámból, és ha érzitek, hogy valami már nem stimmel, hagyjátok abba. A szervezet nem véletlenül "üzen" neked, ha valamit túltolsz.
2018. jan. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!