Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti hogy hangolnátok össze a...

Ti hogy hangolnátok össze a testépítést és a nyújtás küzdősport esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagy a dilemmám, mert elhatároztam, hogy kissé megvastagítom a lábaimat, mert nagyon elhúzott a felső testem és zavar. Azonban a testépítés mellett taekwondo-zom heti kétszer, néha háromszor (kedd,szerda csütörtök)

A probléma ott van, hogy egy-egy lábedzés után kb két napig meglehetősen csorbul a hajlékonyságom, ami nem jön jól. Ha hanyagolom a csípő és combhajlító izmok terhelését akkor mennek a spárgák, akár hidegen is. Amúgy szenvedés és általában nincs is 15-20 perc edzésen, hogy célirányosan lenyújtsam magam az elején, hogy visszanyerjem őket. Amúgy pedig bosszantja az ego-m.

Eddig heti egy lábedzéssel ez nem volt probléma, azonban akármennyire is szerencsétlenkedtem csak nem akart jönni. Most átváltottam a heti két lábedzésre, kevesebb gyakorlattal, ám azokat maximális ráfordítással. Így viszont egy héten kb 6 nap elmegy azzal, hogy merevebb vagyok.

Akik versenyszerűen küzdősportolnak hogy szervezik ezt össze? Nyilván ők is guggolnak, felhúznak, edzik a lábukat keményen, szerintem többször is mint kétszer. Még sem megy a hajlékonyságuk rovására. Látszólag.

Heti 4* nyújtok komolyabb időt ráfordítva, kétszer edzésen, kétszer lábedzés után. Idővel hozzászokok? Vagy olyan hajlékony leszek, hogy nem lesz olyan mértékű a merevítése egy-egy felhúzásnak?



2017. dec. 19. 16:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Én Muay Thai bokszolok, bár nem versenyszerűen, de 4 évig kondiztam előtte és mit ne mondjak, az edzés kemény része a nyújtás volt számomra. Rettenetesen merev leszel a konditól. Amióta járok bokszra érzem hogy sokkal lazább vagyok, nekem heti 2x van edzés és 1 teljes testes gyakorlatot csinálok ami végén lábra is nyújtok de kevés.

Én azt tudom javasolni ha nem üt el vészesen (mivel másodlagos nemi jelleg a férfinál hogy szélesebb a válla) akkor hagyd a fenébe, de ha nagyon zavar és más is igy látja nem csak te magadnak mert olykor képesek vagyunk bemesélni hogy nem jó, mint a lányoknál hogy fogyni kell közben meg teljesen jó. Nekem asszony azt mondja lassan vastagabb a lábam mint a karom...

Na de visszafordulva, edz és nyújts többet (minden nap), ha nem jó akkor kisebb legyen a súly, ha ez sem jó akkor calisthenics edzés úgy hogy pl guggolásnál kezedbe dobsz egy 5-10kg-os tárcsát. Ha a 3 módszer közül egyik sem jó akkor még több futást meg ugráló kötelezést tudok javasolni, bár az inkább szállkásitani fog lehet, de biztos hogy növel is mivel én rendőrségen tanultam 2 naponta 14 km eket futottunk, majd 1 hónap mulva olyan vádlim volt mint egy medvének :D

Remélem segitettem :)

2017. dec. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!