Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nemrég még imádtam sportolni,...

Nemrég még imádtam sportolni, most már nyűgként élem meg?! (kifejtem)

Figyelt kérdés

Két év kihagyás után újra elkezdtem edzeni. Ezelőtt nagyon sokat jelentett nekem, olyan volt mint egy drog. Nem tudtam leállni. Amikor ki kellett hagynom, megviselt. Ezalatt az idő alatt elkényelmesedtem, és most, hogy újra itt a lehetőség, semmi kedvem hozzá. Gondoltam egy idő után majd visszarázódok és megjön a lelkesedés.

Lassan egy hónapja nyomom és hajlandóság egyre rosszabb. Erre gondolok, ha edzés nap van: " jaj már megint menni kell"

Egyszerűen nem értem mi magamat. Mire véljem ezt?

22/L



2018. febr. 22. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolj csak vissza. Anno miért sportoltál olyan megveszekedetten? (Valaki elvárásának akartál megfelelni, ledolgozd a fenékméretedet, le akartad pipálni azt az undorito bnödet, ......stb. De öszintén!!!!) Most meg csak azért, mert olyan jo volt régen?
2018. febr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem akartam lepipálni senkit, most is meg vagyok elégedve az alakommal, ahogyan régen is. Sajnálom, hogy te ennyit látsz a dologba. Kikapcsolódásnak indult régen, aztán "beleszerettem". Mostanában elég feszült vagyok, emiatt döntöttem el, hogy folytatom, nameg persze, hogy formába hozzam magam.
2018. febr. 22. 12:07
 3/5 anonim válasza:

Mindenkinek vannak ilyen időszakai a sportolásban kisebb-nagyobb kihagyások után, tehát nem egyedi a problémád. Nekem is lassan 6 éve tolom és folyton előjön, mint pl tegnap se mentem el, mert nem úgy jött össze a kaja, és késő is volt már.


Legjobb ellenszer erre ami nekem bevált az a változatosság. Testépítésben pl minden héten más edzést csinálok. Kajában is mindig nézek újabb recepteket és elkészítem így nem kell állandóan csirke+rizs+zöldséget tolnom. Az egyhangúságba belefásul az ember. Ha kell a helyedben akár még más sportot is választanék.

2018. febr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit érzel teljesen természetes. Kevesen tudják, de a túlhajtás is egyfajta kábítószer. Boldogsághormont szabadít fel, és rá lehet szokni. Ezért nem tudtál régen leállni, mert ezt az érzést akartad nap nap után átélni.

Amikor kihagy az ember, a szervezet megpróbálja helyreállítani a károkat. Ellenanyagot termel, ami az endorfintermelést beszabályozza. Ez egyúttal ellenérzést is okoz a korábbi "kábszer"-rel szemben.

Nem mindenki ilyen, egyébként. A legtöbb ember, amikor elfárad, leáll. De vagyunk egy páran, akik akkor is tovább hajtjuk magunkat, amikor úgy érezzük, hogy egy lépést sem tudunk már megtenni. Aztán átesünk a holtponton, és onnantól megy minden, mint a karikacsapás. És élvezzük!

2018. febr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha mész az a baj, ha nem mész az a baj.. szerintem öltözz fel és menj.
2018. febr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!