Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudok valami jó küzdősportot...

Tudok valami jó küzdősportot Budapest környékén? Leginkább MMA-ra gondoltam.

Figyelt kérdés
2018. márc. 5. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Az MMA nem küzdősport, hanem egy szabályrendszer. Ha érdekel az MMA, akkor kell tanulnod álló-és földharcot is.

Box, thai box, kick box, savate, birkózás, bjj, judo, stb.

2018. márc. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem,köszi!
2018. márc. 6. 00:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek az előttem lévő kemmentelővel. Mint a K1 szabályrendszer. Csak a K1-ben az álló stílusokkal küzdők mérik össze a tudásukat. Akik ütnek és rúgnak. Boksz, Kick-box, Muay-thai, Savate, Taekwondo, Karate (általában Kyokushin karate mert az ami full kontaktos. Vagyis teljes erejű ütések és rúgások puszta kézzel és lábbal. Annyi, hogy fejre nem ütnek csak rúgnak. Mert ahogy mondom puszta kéz van. De ez egy másik téma. Lényeg aki tud hasra ütni az tud fejre is.). Bár itt is van aki kettőt űz. Pl Boksz és Muay-thai vagy Muay-thai és Taekwondo...stb de lehet 3 is.

MMA (mixed martial arts- kevert harcművêszetek.). Ahogy mondta ide kell tudni ütni, rúgni, dobni, földharcolni, hárítani, kitérni...stb

Kell álló: Boksz, Kick-box, Muay-thai, Savate, Taekwondo, Karate

Kell föld: Judo, Birkózás, Brazil jiu-jitsu, Sambo.

Meg van olyan stílus ami eleve vegyes. Kempo, Japán jiu-jitsu.

Meg éveket el kell tölteni.

Pl 1 év Muay-thai meg 1 év Judo kevés.

2018. márc. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!