Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehetséges otthon harcművészet...

Lehetséges otthon harcművészetet tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 15/L vagyok, a közelben nincs nagyon lehetőség, hogy ilyesmit tanuljak. Van egy-két hely, de 30+ férfiak járnak oda, értelemszerűen nincs kedvem köztük ugrabugrálni. Ettől függetlenül szeretnék lefogyni, jobb egyensúlyérzéket, jobban reagálni a hirtelen helyzetekre és erősebbé válni. Nem nagy az akaraterőm, de mindenki azt mondja, hogy lehet fejleszteni, tehát szívesen hallok tanácsokat. Eddig csak jógáztam, szóval, ami érdekelni az az aikido, ninjutsu, defendo. (ezeket ismerem) Valami, amivel meg tudom magam vagy a barátaimat védeni.


Ez a videó jutatta eszembe: https://www.youtube.com/watch?v=xSAMBsAtVLg

meg az, hogy mennyi borzalmas dolgot olvasni a hírekben.



2018. márc. 30. 20:47
1 2
 11/14 Ghost425 ***** válasza:
45%

Úgy, hogy nem jársz el soha sehova, tényleg nem nagyon lehet. Szerintem nézz körül még interneten, hogy van-e a lakóhelyed 30-40 km-es körzetében valamilyen hely, ahol tanulhatsz ilyet. Ha nem is járnál le nagyon rendszeresen, legalább hetente egyszer érdemes lenne lemenned oda egy magánedzésre(ha lehet), ahol tanulnál technikákat. Otthonra, pedig érdemes venned egy boxzsákot és azon gyakorolnod, sokat erősítened és gyakran áthívnod egy ismerősödet, hogy gyakoroljatok és kesztyűben, védőfelszerelésben küzdjetek. Illetve youtube-ről és könyvekből is tudnál tanulni pár technikát. Ha elszánt vagy így meg tudnál tanulni valamilyen szinten bunyózni.

Én harcművészetek közül, a Wing Chunt/Wing Tzunt tudnám ajánlani neked, mert abból interneten rengeteg oktatóvideó van és kis termetű emberek nők önvédelmére specializálódott. A tecnikái nem túl bonyolultak. Ehhez vehetsz otthonra egy fabábút is a gyakorlásához.

Küzdősportok közül a boksszal, thai boxszal, savate-tal se járnál rosszul.

2018. ápr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!!

Megnéztem youtubeon és nagyon jók! :)

Már csak rajtam múlik, mit tudok kihozni belőle.

Gyakorló bábut honnan lehet szerezni és milyet érdemes venni/készíteni?

2018. ápr. 15. 15:12
 13/14 anonim ***** válasza:
53%
Boxzsákot mindenképpen szerezz be, bármit is akarsz végül csinálni, ha lehet, akkor ne bőrből készültet, mert kicsinálja a kezed. Wing Tsun, chun, tzunnál fabábut már az elején érdemes beszerezni, kicsiszolja a mozdulataidat.
2018. ápr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 tikyus ***** válasza:
Pl az aikidot tudod gyakorolni a tesódon úgy se ér semmit
2020. júl. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!