Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti mégis hogy tudtátok megszer...

Ti mégis hogy tudtátok megszeretni a sportot?

Figyelt kérdés

Sokaknak az a véleménye, hogy a sport kellemes dolog.

Lustának titulálják azt, aki nem sportol, mert az alvás rovására már nem akar és amúgy se hobbija, unja és/vagy rosszul esik neki és/vagy nem "hatja meg".

De hogy lehet megszeretni mégis ezt a szükséges rosszat?


2018. ápr. 2. 20:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ez egyrészt van és kész, embere válogatja, mi vonzza a mozgásformák közül. Másrészt menet közben is meg lehet szeretni bizonyos sportokat.


Az egészséges életmód része a mozgás, ez tény, így minimum sétáljon az ember, ha már erőfeszítéseket nem hajlandó tenni, mert taszítja minden sport. Bár tuti van, akit a séta is taszít...


Ha az alvás rovására menne a sport, akkor valami nagyon durva teher van az emberen, amit én nem bírnék mozgás nélkül (a leglightosabb életet sem bírom nélküle, kell, feltölt meg minden)... Ideiglenesen még megértem, de hogy napi pár perce se legyen az embernek (ami rém kevés, de a semminél akkor is jobb és igenis sokan pár percet sem szánnak rá. persze ennyinél ne séta legyen, valami intenzívebb, ennyi ideig ki lehet bírni).

2018. ápr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Gyerekkorom óta az életem része. Soha nem versenyport, csak iskolában edzések.

Felnőttként is hiányzott, akkor már több lehetőség közül választhattam.

Ez egy belső késztetés, el sem tudnám képzelni az életem sport nélkül.

Ráadásul formás testet csinál.

2018. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Pedigvan, amikor nincs idő rá.

Jelszavak: túlórák, tanfolyamok, házimunka, orvoshoz járás, időnként egyes élethelyzetben a hivatalos ügyintézés is heti szinten van ott, ezek tetszőleges kombinációja.

Nekem már most aludnom kellene amúgy pl. :D


Ja és nem, egyik mozgásforma se köt le, de én olyan vagyok, hogy egyik hobbi se, rendszeresen semmi se szeretek csinálni.

2018. ápr. 2. 21:26
 4/15 anonim ***** válasza:
Kiskorom óta hordtak a szüleim. Valahogy mindig is élvezettel töltött el, ha dolgoztak az izmaim és éreztem a fáradtságot, fájdalmat. Később aztán rájöttem, hogy a lelki egészségemhez elengedhetetlen, így már csak emiatt sem fogom tudni soha abbahagyni. Meggyőződésem, hogy ha nem tudnék edzeni akkor kb végem is lenne. Nem bírnám másképp kezelni a stresszt.
2018. ápr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%

Büszkeséggel tölt el, hogy minden nap sportolok. Vagy futok, vagy elmegyek az edzőterembe. Nem mindig van rá időm, nem mindig van kedvem kikelni az ágyból 2 órával hamarabb, van, hogy izomlázam van és a fekvés is fáj... De csak azért is erőt veszek magamon, mert nem vagyok puhány, ha elhatározom magam valami mellett, akkor az úgy lesz. Télen volt, hogy a -12 fokban mentem futni. Kihagyhattam volna a futást, de inkább kimentem a hidegbe, megtettem mindent, amit tudtam, akkor is a maximumot nyújtottam.


Ne nyafogj, hogy nincs időd, meg ilyenek. Hidd el, ha fontos lenne az egészséged, akkor megoldanád. Akarni kell, és kész.

2018. ápr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Amit egyáltalán nem akarsz megszeretni, azt sosem fogod. Én élvezem, ennyi.
2018. ápr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ha fontos az egészséged, aludj 6 helyett 5 órát, mint például most, jeeee. Mert az alvás nem kell az egészséghez, jee. Élvezd a fájdalmat, érted, a fájdalmat, jeee.


Nekem sose csökkentette a stresszt a mozgás, még a heti több, mint 5 óra se (bringával munkába). Na ott fájt a combom rendesen. A stressz-szint maradt az egekben.

2018. ápr. 3. 05:21
 8/15 anonim válasza:
Egész egyszerű volt , bár engem mindig is érdekelt a sport, főleg a labdajátékok . 6-7 éves koromig fociztam , tetszett csak még kicsi voltam és nem vettem komolyan , majd megtetszett a kézi , azt fél évet nyomtam , közben elkezdtem kosarazni, mert sokszor unatkoztam az udvaron, és csak dobáltam a gyűrűbe a labdát, akkor szolt a tanárom , hogy menjek edzésekre. Jártam kosárlabda edzésekre eleinte négyre hetente, és közben kéziztem is , azthiszem heti egy edzés volt . Közben a kézi megszűnt a suliba, és volt lehetőség , heti öt kosárlabda edzésre járni. Ok nélkül soha nem hagytam ki egy edzést sem. Telt az idő és bekerültem egy egyesületbe ott is heti öt edzésem volt nagyon sokáig. Nem részletezném tovább. Büszkén jelentem ki, nyolc éve a napjaim része a kosárlabda.Ma már napi két-három edzésem van, és 15 évesen még mindig élet célom , hogy kosaras legyek.
2018. ápr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek elengedhetetlen a sport. Vannak "szellemi" emberek is. Ha meg mindenkepp kell vmi, nezd meg mit csinalnal, kuzdosportot, hobbysportot, tancot, vagy mas fele fizikai munkat?
2018. ápr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A sport szukseges jo. Nagyon sok fele sport van. Telefonkonyvet lehetne szinte feltolteni vele.
2018. ápr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!