Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gyűlölök futni, szavakba nem...

Gyűlölök futni, szavakba nem tudom önteni mennyire, mégis ez bizonyul a leghatásosabb cardio edzésnek és zsírégetésnek. Hogyan tudnám megszeretni és fejleszteni magam?

Figyelt kérdés
Bármi tippet, tanácsot szívesen fogadok! Az egész egy szenvedés, nem értem, hogyan lehet ez valakinek kikapcsolódás de elvileg van egy pont amikor tényleg átkattan valami az emberben, amikor mar élvezhetővé válik. Én is el szeretném ezt érni de hátha van valakinek valami hasznos tanácsa, bármire nyitott vagyok!:) elöre is köszi!

#futás #edzés #kardio #légyszilégyszisegítsetek
2016. ápr. 6. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire gyűlölsz futni, ne fuss! Bringázz!
2016. ápr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kezd rövidebb távokkal (pl.1km), de a legfontosabb szerintem, hogy ne add fel.

A futásra rá kell hangolódni! Lehet 2-3 hónap is lesz, de elön az idő mikor ráérzel.

Én szoktam futni és szeretek is. De, ha sokat kihagyok, még nekem is szar az első pár futás. :)

2016. ápr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Csiß ***** válasza:
Próbáld úgy szoktatni magad a futáshoz,hogy ne legyen "szenvedés".Ha úgy futsz,hogy már az agyadnak sem jut oxigén,akkor valóban szenvedés lesz és megutálod.Mikor érzed,hogy már kezd magas lenni a pulzus,kezdesz "lihegni", akkor sétálj bele nyugodtan.Ha zsírégetés a cél,akkor nem az a fontos,hogy egyhuzamban lefusd az X kilométert.Majd lassan adoptálódik a szervezeted a terheléshez, és majd azt veszed észre, hogy egyre többet tudsz futni mire bele kell sétálni.
2016. ápr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én is gyűlöltem. Még a buszt is hagytam elmenni, ha futni kellett utána, és megvártam inkább a következőt.

De eljött egy pont, amikor muszáj volt valamit kezdenem magammal. Se biciklit se szobabiciklit nem tudok venni, egyrészt mert nincs rá pénzem, másrészt, nincs hely, nem tudnám hol tárolni egyiket sem.

Maradt a futás. Gondoltam, egy próbát megér, nem áll semmiből.

Lassú kocogást lőttem be magamnak, hogy ne kezdjen el szúrni az oldalam stb.

Első nap lementem 5 perc múlva itthon voltam.

Második nap lent voltam 15 percet, lekocogtam 1,5 km-et. Harmadik nap még egy kicsit többet.

Olyan tempót lőttem be, amit tudok tartani kínlódás nélkül. Aztán elkezdtem élvezni, és egyre nagyobb távokat futni.

Próbáld te is nagyon óvatosan, nagyon fokozatosan kezdeni. Nekem bevált

2016. ápr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Olvasd el a ChiFutás című könyvet, vagy legalább nézz utána neten hogy miről szól, teljesen megváltozhat a hozzáállásod! Nagyon jó!
2016. ápr. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt az átkattanást edzettségnek hívják. Egy tapasztalt futó azért élvezi a futást többek között, mert nem fájdalmat, hanem fáradtságot okoz neki. És mivel fut már egy ideje, ezért csak fokozatosan terhelődik le, alig érzi a változást futás közben. Egy kezdő futónál minden aprócska sebesség-változtatás, irányváltoztatás apró kínlódással járhat, nehezebben melegedik be az izomzat, stb.. A túlsúlyosoknak sem a legjobb a futás, a futás a normál testtömegűek sportja leginkább.
2016. ápr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az utolsóval egyetértek túlsúly témában. Tavaly 10 kilóval több voltam, fájtak az ízületeim, a sípcsontom a futástól. Kihagytam 1 évet, most normál testsúllyal nincsenek fájdalmaim a futástól.
2016. ápr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!