Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tegnapi futás után elkezdett...

Tegnapi futás után elkezdett fájni az egyik térdem a sípcsont feletti, ízület alatti belső része. Be is duzzadt kicsit. Nem piros és főleg akkor fáj, ha emelem a lábam. Ezzel folytathatom a futást? Megerőltettem volna vagy valamit nem jól csináltam?

Figyelt kérdés
Második hete futok, előtte sokáig semmit nem sportoltam. Minden 2. napon futok futócipőben, aszfalton, 1,8 km-t, közben amikor úgy érzem, beiktatok egy kis sétát. Előtte bemelegítek, utána nyújtok. Kb. 5. alkalomra le tudtam futni ezt a távot séta nélkül.

2018. máj. 8. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Életkor? Súlyod?

Lehetett az egyszerű megerőltetés miatt is, nem feltétlenül kell komoly bajra gondolni, de ha továbbra is lesz hasonló probléma, érdemes megnézetni orvossal.

2018. máj. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
32 vagyok, 172/55. és futhatok ezzel tovább?
2018. máj. 8. 15:16
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fájós térdet, ízületet nem érdemes erőltetni, az bem izomláz miatt fáj.

A fájdalom elmúlása után természetesen futhatsz ismét, de ha újra megfájdul, mutasd meg egy szakorvosnak.

Fiatal vagy még ahhoz, hogy kopás miatt fájjon, az viszont elképzelhető, hogy száraz volt az ízület, picit megerőltetted, vagy gyenge a porc - mindez csak találgatás, az is lehet, rosszul léptél és meghúzódott.

2018. máj. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod! Ahogy írod, tényleg nem érdemes erőltetni, megpróbáltam bemelegíteni, de már abban a futómozdulat és ugrás is fájt, így marad a pihenés :(

Köszönöm tanácsod!

2018. máj. 8. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!