Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Merjek elkezdeni salsát...

Merjek elkezdeni salsát tanulni így? 20/L

Figyelt kérdés

Feszélyezett vagyok a tömegben, sosem jártam még társas táncra. Igazából semmi hasonló közösségbe nem járok már tini korom óta. Túl stresszes vagyok minden téren.

Viszont mindig is tetszett a salsa. Pár napja annyi salsás videót néztem meg a youtubon, hogy teljesen elvarázsolt a tánc és a zene is. Megfogalmazódott bennem, hogy szeretnék megtanulni én is salsázni. Sokat javítana a tartásomon, jobban ki tudnám hangsúlyozni a nőiességem és talán le tudnám vetkőzni a gátlásaimat is a közösségben. Valamiért úgy érzem óriási pluszt kapnék ezzel.

Szerintetek jó ötlet? Esetleg aki már próbált bármilyen társas táncot tudna segíteni?



2018. máj. 10. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy merj. :) Nagyon jó ötlet és valóban jobb lesz a közérzeted, az önbizalmad, a tartásod és alakod is tőle. Hajrá és sok sikert! :)
2018. máj. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az alakommal nincs gond, vékony vagyok és jelenleg izmosítok. Én csak attól félek hogyan boldogulnék vadidegenek között. Az szintén feszélyez, hogy a párokat is folyton cserélgetik.

Gyakorolgattam már pár alaplépést, fogok majd táncolgatni otthon és ha összegyűjtöm a bátorságom akkor szerintem el is látogatok majd egy órára.

Köszönöm a biztatást! :)

Szerinted melyik a jobb? Kipróbálni egy nyári tábort, valamiféle kurzust vagy beiratkozni tánciskolába? Tudsz esetleg javasolni Budapesten?

2018. máj. 10. 14:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ettől ne félj, hozzá szoksz hamar! :) Szerintem tánciskolát próbálj ki előbb :) Vagy esetleg táncestet/salsa táncházat! Sajnos nem tudok budapestit, de engem is érdekelne! :)
2018. máj. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad milyen salsát néztél. Két alapvető stílus van; kubai és vonalas (LA, azaz Los Angeles). A kubai népszerűbb nálunk, érdemes ezzel kezdeni.


Az biztos, hogy csökkenteni fogja a mindenféle gátlásaidat.


Mindenképpen tánciskola által hirdetett kezdő tanfolyamra menj először. Heti egy alkalmasak ezek, a jobb helyeken másfél órás foglalkozásokkal. 2-3 hónap után megnézhetsz salsa bulit. Budapesten maradva, ha nagy csillogósra vágysz, akkor PAW bulit nézzél, ha inkább családias hangulatot szeretnél akkor budapest street salsa-t nézzed meg.

Fél év után fogsz oda eljutni, hogy egy egész estét végig tudj táncolni. Ez az az időpont is, amikor érdemes elmenni az első táborba. Nyáron szoktak 5-7 naposokat szervezni, ősszel és télen is van hasonló, de ezek általában 3 naposak.


"Az szintén feszélyez, hogy a párokat is folyton cserélgetik."

Ez az egyik legjobb része az egésznek :) Fontos a párváltás, mert minden fiúnak más szokásai vannak, más a stílusa. Ha csak egy sráchoz szoksz hozzá, nem fogsz tudni másokkal jól táncolni. A másik meg, hogy az a srác is kezdő, simán lehet, hogy rosszul vezet és így beléd is rossz szokásokat tanítana. A tanulástól eltekintve is jó dolog ez, mert megismered a csoporttársaidat, akikkel utána együtt tudtuk elkezdeni buliba járni (legalábbis nálunk így volt).

2018. júl. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!