Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ismered e az AIKIDO-t?

Ismered e az AIKIDO-t?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék, hogy itt ki mennyire ismeri az AIKIDO-t, esetleg jár e valaki, és ha igen mennyi idelye?


Én már lassan 13 éve járok, és 1.dan-os vagyok. Számomra nagyon sokat jelent ez a harcművészet.

Ezért szeretném látni, hogy ki van még aki ennyire vagy még jobban elszánt ebben a sportban.


19/F



2018. máj. 12. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:
69%
Azért az elszánt nem kicsit erős megfogalmazás ha aikido a téma.Az elkötelezett inkább találó.És van sok táncos aki kiskorától jár táncolni,vagy művészi tornázni,balettozni.Az hasonló műfaj nem egyedi eset ha valaki elkötelezett egy táncban,vagy társastáncban.
2018. máj. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 aikiboxer ***** válasza:
90%

Én is így vagyok az aikidóval.


Már 10 éve jártam, amikor lementem egy judo edzésre. Laposra tapostak. Elkezdtem judózni, és jártam kb 1,5 évig (vakbélműtét miatt hagytam abba). Közben boxoltam is mellette úgy kb 8 évig.


Én nagyjából azt hiszem judón értettem meg, hogy miről nem szól az aikido; és viszont boxon, hogy miről igen.


Ha még nem csináltál aikidón kívül mást, mindenképpen javaslom, hogy menj el boxolni. Nagyon jól illik a kettő egymáshoz, és kb 2-3 év box után az aikidót is egészen máshogy fogod látni.

2018. okt. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!