Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A jóga nyújtja a testet?...

A jóga nyújtja a testet? Többi lent.

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, egy modellügynökségnél vagyok, és 168 centi vagyok,de 170nek kéne lennem.

Az ügynökség tagja aki engem szerdődtetett le,azt mondta h sokat jógázzak,mert az nyújtja a testet. Tényleg így van? Szerintetek próbáljam ki a dinamikus jógát? Tudtok olyan sportot vagy gyakorlatot, ami nyújtja a testet, ez által nőhetek pár centit?



NAGYON KÉNE A SEGÍTSÉG!!!



2018. máj. 25. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

ez ilyen lerázó szöveg volt a-nem vagy alkalmas,tűnj el a francba-helyett.

egy jó testi adottságú,arányos arcú,mondat megakasztóan szép kisugárzású fiatal lánynál nem 2 centi fog dönteni.

ott és akkor te nem jöttél be annak az embernek ennyi ez.

és nincsen növesztő torna.

a magasság genetikailag meghatározott és általában 21 éves korban éri el egy férfi a végleges magasságát.

aztán ahogy öregszik és a porckorongok kezdik elveszíteni a rugalmasságukat összébb fog menni 2-3 centit mire 50 lesz.

a nők korábban megvannak,ha jól emlékszem ti már 17 évesen készen vagytok,így meg van még 2 éved nőni.

a jóga a tartásodat teheti széppé és a gerincedet egészségessé,de nem növeli a magasságodat.

a dinamikus jóga pedig egy haladó szint,oda előbb el kellene jutni pár év hatha jógával.

2018. máj. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólás modellügynök részét nem vitatom.

Ami a jógát illeti:

Ha az ászanákra gondolsz, azok nyújtanak. Ezek, azaz a pózok inkább statikusak.

A dinamikus mozgás szerintem inkább köti az izmokat.


A nyújtástól nem fogsz megnőni, de az ászanák gyakorlása segít megváltoztatni testtartásodat, és ettől a gyakorlatban mért álló magasságod megváltozhat.

pl.:ki tudod húzni magad jobban álló helyzetben. Ennek nagy része egyszerű felismerés. Tudatosulás testedről, hogy miket tudsz vele csinálni. Persze vannak annyira hétköznapi életben "használatlan" részeink amiket meg is kell először erősíteni pl. hogy percekig igazán kiegyenesedve tudj állni.

2018. máj. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

az első hozzászólónak mondom,hogy felvettek. És szerintem aki nem szimpi, azt nem veszik fel:)

szóval itt nem arról vam szó,hogy nem jöttem be. De köszi a választ.

2018. máj. 26. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!