Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha vízben (medencében ) futok...

Ha vízben (medencében ) futok az fogyaszt?

Figyelt kérdés
Van egy kor alakú medencenk és kb mell alá ér nekem és az lenne a kérdésem hogy az szinten fogyaszt mint a száraz parton vagy hogy van ez ?

2018. jún. 8. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen, mivel minden mozgásforma kalóriaégetéssel jár. A víznek sokkal nagyobb a közegellenállása, mint a levegőnek, ezért nagyobb intenzitással fogyaszt, mintha a ugyanezt a futást víz nélkül tennéd.
2018. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

vizbe futni?? ez hogy jutott eszedbe??

addig oké hogy nagyobb a közeg ellenállása a viznek, de nem lehet benne olyan intenzíven mozogni, mint a szárazföldön, szerintem értelmetlen

2018. jún. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és még annyival jobb is hogy nem melegszel ki annyira, és nem zavar az izzadás sem

#2 létezik ilyen

https://www.youtube.com/watch?v=yO0MCUcjqVo

2018. jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%

Csak kalóriadeficitben fogysz, a mozgás önmagában nem elég hozzá.


Ha mozogsz, akkor nő a kalóriaigényed.

2018. jún. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3as azért ez kicsit másabb mint egy kör alakú medencébe futni...

amúgy az idő mérvadó nem az hogy minnél nagyobb erőkifejtés keljen a mozgáshoz, nézz meg bármilyen szaktanács adót, ha fogyási célzattal szeretnéd csinálni akkor az a lényege, hogy minnél hosszabb ideig fent tudj tartani egy emelkedett pulzus értéket (van egy minimum és egy maximum pulzus érték koronként, hogy milyen értéket kell tartani, ahoz hogy beinduljon a zsírbontás)

az ha magasa intenzitással de sokkal kevesebb ideőt szánsz rá nem sok mindent érsz el vele

2018. jún. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A kalóriaégetés számít és kész. Nem az, hogy mozgás közben milyen a pulzus és mikor égetjük a kalóriahiány miatt a zsírt. Nekem pompásan megfelel alvás közben is, futás vagy séta közben felőlem az előtte megevett ételből vagy glikogénből is mehet (bár éhgyomorra szoktam, de nem mindig)... De úgy tudom, a mozgás mindig használt szénhidrátot és zsírt is, nem mintha ez a fogyás szempontjából különösebben számítana. Ha hiány van, az jó étrenden a zsírraktárakból fog fedeződni, mindentől függetlenül. S fogyunk, ha 5 percet edzünk egyszerre, ha kardiózunk, ha sétálunk 8 órát és annyi.
2018. jún. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyankor szoktak vizben futni, ha le vannak sérülve, vagy ha a rövidtávú gyorsulás a lényeg. Tehát: Ha fáj a térded, vagy az achilleszed, vagy a gerinced, előnyös, mert kissebb az ütődés, viszont a futóizmokat karban tartod. Másrészt ha "sprintelsz" vizben, azzal a robbanékonyságot, gyorsulást növeled, merthogy nagy az ellenállás.
2018. jún. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!