Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyha egyik nap 30 percet...

Hogyha egyik nap 30 percet keményen edzek, ajánlatos a következő nap pihentetni az izmokat?

Figyelt kérdés

Az elején járok a keményebb edzéseknek, mivel eddig képtelen voltam rájuk, annyira legyengültem. Fokozatosan iktattam be a nehezebb 'feladatokat', minden nap. Épp akkor hagytam egy-egy szabad napot, amikor éreztem, hogy az izmaim egész egyszerűen nem bírják. Tegnap volt az első, hogy egy huzamban 30 percet edzettem, ilyen 15 másodperces szünetekkel, viszont ma, amikor ismét edzeni akartam, könnyebb feladatokkal, egyszerűen kifulladtam. A 45 másodperces planket sem bírtam megtartani.

A kérdésem most már az, hogy ajánlatos a rázósabb edzésnapok között tartani egy-egy szabadot?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. jún. 10. 19:54
 1/3 anonim válasza:

Max. 1 napokat, de ha ellustulsz akkor borul.

Egyél mindig sokat, és pihend ki magad rendszeresen.

2018. jún. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudod kipihenni magad kellően ha csak 1 nap pihenőt hagysz. Minimum a 2, de inkább 3 nap ajánlott. Ha nem pihensz, az izmok nem tudnak regenerálódni, tehát nem fognak nőni (vagy nagyon lassan), és fáradtan kezded az edzéseket.
2018. jún. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Őszintén a 3 napot kicsit soknak tartom, de 1 napot mindenképp fogok tartani. Rendesen étkezem, és próbálok egészséges dolgokat is enni.
2018. jún. 10. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!