Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elegendő, sok vagy kevés ez a...

Elegendő, sok vagy kevés ez a mozgás? Ti mennyit és mit mozogtok egy napon, héten?

Figyelt kérdés

Futás: min.6km

Séta: min.8km

Szobabiciklizés:min.12km

Erősítő edzés: 1,5-2óra(saját testsúlyos és súlyzós is, heti 4x)

Úszás: 2-3óra(heti 3x)

Önvédelmi edzés: heti 2x2 óra


2018. jún. 13. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem sok lenne. Túledzéshez vezethet. De te érzed mit bírsz.

Én heti 4x-5x súlyzós edzést végzek.1,5-2 óra, bemelegítéssel nyújtással.

2018. jún. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ennek mi értelme? csak tönkreteszed magad. ha verswenyíre készülsz ok ,de am sok.
2018. jún. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

úzsás legyen heti egyszer két óra.

erősitő edzésből is elég 3 egy héten, és az önvédelmet is levinném heti egyre.

séta szobabicikli mehet pihenőnapokra., futás meg az úszással egy napra.(vagy akár teheted valameyik erősitő edzéshez is a szobabiciklit akár).

2018. jún. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok, nemrég kezdtem az edzéseket. 12 évesen kezdtem először edzeni, otthon, nem rendszeresen.

Bruce Lee nyomdokaiba szeretnék lépni.

Szerintetek 18 évesen még van esélyem, ha kb 0 edzésmúltam van?

2018. jún. 13. 11:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs sok esélyed, bár kemény munkával 30 éves korodra behozhatod az eddigi lemaradást. Az a baj, hogy hiába edzenél heti 10-15 órákat, havi 1.5-2kg izomnál többet sosem fogsz felszedni naturálban. Ha túl sokat sportolsz, akkor még annyi sem fog feljönni, mivel nincs ideje regenerálódnia az izmaidnak az edzések között, és annyit sem fogsz tudni megenni naponta, hogy 500+ kalóriás többletben legyél. Havi 1kg izom jó ha feljön, ennyivel számolj. (kezdőként lehet egy kicsit többre számítani)

Ha kitartó vagy, 5-10 év múlva már lesz rajtad izomtömeg, de a "profik" már 12-15 éves korukban elkezdenek súlyokkal edzeni, így nekik 18 éves korukra már van izomtömegük (15kg körül)

2018. jún. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

bruce lee se volt túl izmos ha az izomtömeget nézzük , viszont nagyon kemény izmai voltak, szóval ne egyere ezzel az izom szöveggel. Bruce lee talán 67 kg volt.

az inteziv edzések amik rövidebbek fél óra 1 óra szerntem többet érnek mint a túl hosszú , de fárasztó edzések alacsonyabb intezitáson.

2018. jún. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Keves edzes.

Minek szobabiciklizel mobdjuk?

2020. okt. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!