Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kell jó felütést ütni?

Hogyan kell jó felütést ütni?

Figyelt kérdés

Első sorban Ökölvívók szakmai hozzáértése érdekel. De természetesen Kick-box, Muay-thaiosok véleményét is elfogadom.

Mikor üt valaki egy felütést testre például. Akkor az ütő kéz a test mellett van az ütés pillanatában. Hogy szinte a felkar az ember oldala mellett siklik végig? Vagy van egy kis hely a kar (alkar, felkar) ütés előkészítésekkor és kicsapódásakkor. Azért test, mert ha fejre megy az ütés biztos van hisz fel kell nyúljon az ököl fejig.



2018. júl. 2. 16:26
 1/4 anonim válasza:
100%
A tested mellet fut végig a felkarod, de természetes elválik tőle az ütés során.
2018. júl. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Értelmét csak úgy láttam én is ha közel van különben az ember csak karbol ütne ami valljuk be kevés nem testből. Mint egy dobásnál távolról nem tudod eldobni. Közel kell legyél és benne kell legyen a tested.
2018. júl. 9. 09:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Thai boxolok. Videóval könnyebb lesz szerintem. Sok sikert!


[link]

2018. júl. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De kevés és jó oktató anyag van fent küzdősportolóknak a neten. Nagy hiány szerintem. Köszi.
2018. júl. 22. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!