Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kyokushin karate oktatás...

Kyokushin karate oktatás Budapesten?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek a budapesti kyokushin oktatásról? Önvédelmi, edzettségi és mentális(filozófiáját tekintve) szempontból megéri választani ezt az eredetileg kemény és keménységet kölcsönző ágát a karaténak?

2018. júl. 5. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de az Adámy jó az ágyban. :D
2018. júl. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Az edzéseken általában nincsen zsákolás, iskolázás, sparring, sem fejütés, de cserébe rozsdás robotember mozgással lépegethetsz előre-hátra japán vezényszavakra. Szerinted megéri? :D
2018. júl. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én karatéztam, igaz régebben és más ágat, de az nyilvánvaló, hogy neked vagy fogalmad sincs a karatéról, vagy ennyire gyér oktatással is lehet találkozni.
2018. júl. 6. 00:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Karatéztam, ráadásul nagyobb egyesületben, azért írom. Amúgy nem véletlen, hogy az összes tapasztalt küzdősportoló rossz véleménnyel van itt a karatéról (persze biztos ki lehet fogni jó edzéseket, de ez a ritkább).
2018. júl. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2018. júl. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2018. júl. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ghost425 ***** válasza:
100%

A 61%-os válaszolónak teljesen igaza van. Szerintem nem a stílus számít, hanem az edző, az edzésmódszerek és a tanítvány, de ez alól a karate kivétel, mivel a stílus külön kihangsúlyozza, hogy a rossz edzésmódszereket gyakoroljuk a legtöbbet (formagyakorlatok), és a küzdelmet, pedig hanyagoljuk, vagy ha mégis küzdünk, akkor csak ilyen no contact módon, vagy ahogy pl. a Kyokushinban szokták, fejütés nélkül. A technikákat csak a levgőbe gyakorolják, ami csak a szépséget, gyorsaságot fejleszti, amíg ha zsákra, ütőpajzsra gyakorolnának, az ezenkívül fejlesztené a támadásaik erejét, pontosságát, megtanulnák a helyes kéztartást. Illetve ezekkel az edzésmódszerekkel a helyes távolságtartást is megtanulnák, ami bőven ráférne a Kyokushinosokra. Olyan távolságból szoktak küzdeni, mintha valami testharcos irányzatot űznének, sőt még annál is közelebbről. A Shotokanosoknak ez már nem megy olyan rosszul, de ha esetleg, talán úgy adódik, hogy az első leadott ütésükkel/rúgásukkal (amit egyébként ha esetleg van küzdelem úgy gyakorolnak, hogy még találat előtt megállítják a támadást), nem ütik ki az ellenfelet, akkor már nem nagyon tudnak mit csinálni. A formagyakorlatokkal igazából, nem lenne nagy baj, ha nem használnák folyton ezt a Hikite nevű mozdulatot, ami annyit tesz, hogy egy ütés vagy védés után a kezüket visszahúzzák a testük mellé. Vagyis ha az ellenfél esetleg levédi az ellenfél az ütésüket, vagy elhajol előle akkor semmi nem akadályozza meg abban, hogy utána jól fejbe vágja őket. Illetve az összes mozdulatot Hikitéből hajtják végre ami megint nem túl reális. De persze azt tanítják, hogy küzdelemben teljesen máshogy csinálják, tehát nem teljesen értem, hogy mi a szarért kell gyakorolni. Ráadásul eléggé össze tudja zavarni az embert. Tehát nekem az a véleményem a Karatéról, hogy önvédelmi/harci tudást nem ad, ilyen edzésmódszerekkel nem lehet semmit se elérni, tehát, ha edzésen nem akarod megerőltetni magad, csak vigyorogva akarsz formagyakorlatokat csinálni és közben elhitetni magaddal, hogy mennyire meg tudnád magadat védeni, akkor nyugodtan menj el, ha nem akkor olvasd el

ennél a kérdésnél a válaszomat, ahol részletesen leírtam, hogy milyen küzdősportokat/harcművészeteket érdemes választani hazánkban(persze csak ha tudsz olyan helyre menni, ahol jól oktatják): https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek_..

A Karaték közül az Ashihara karate lehet kivétel, mivel az Ashihara edzéseken van küzdelem, kevesebb a formagyakorlat és küzdelemben is használható, egyszerűbb technikákat tanulnak. Egyébként én is ajánlom, hogy elolvasd a belinkelt kérdéseknél a válaszokat. Nekem is a 26. a kedvencem. https://www.youtube.com/watch?v=naq30Oak978

Nézd meg, ez az a videó, amire reagált a csávó a 26. válaszban. Teljesen egyetértek vele. Pontosan bemutatja, ez a videó a magyar Karate oktatás szinvonalát, ez is csak azt igazolja, hogy igaz az amit írok. Az ilyen fekete öveseket egyébként simán leverné egy átlag ember is nem, hogy egy komoly harcművész/küzdősportoló. Ja és mielőtt engem is lehurrognál, hogy nem értek hozzá, jártam Karatézni én is. Csak szerencsére én elég hamar rájöttem, hogy semmilyen harci tudást nem ad. Egyébként pedig nagyon rámennek a versenyeztetésre, az első félévben elvisznek kb. két versenyre(persze ott is ilyen szar szabályrendszerekben kell küzdeni) és két vizsgára(kb csak katákat kell bemutatni), pedig persze még a legeslegalapabb dolgokat se tanították meg.

Kedves kérdező ha van még kérdésed szívesen válaszolok arra is.

2018. júl. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet vitatkozni kérdező, de itthon a legtöbb Karate edzést el kell felejteni, mert egy okádék. Alapvető dolgokat nem tanítanak meg, sparringról hallani se akarnak, stb. Kyo se jobb, hiába full contactba versenyeznek, olyan pocsékul hajtják végre a technikákat, hogy az ember sokszor sírna. Karateztem, hiába csak két évig taknyos kölyökként van rálátásom. Nálunk komolyabb színvonalon várták el a dolgokat már fehér alapon négy piros csíkkal (Shotokan volt). Inkább bele se gondolok, hogy mi lenne velük, hogyha úgy kellene vizsgázniuk, mint a Kung Fu Akadémiásoknak, hogy egy másik stílus ellen is harcolnod kell (sokan támadják őket, de ott legalább az edző elvárja, hogy ne csak a saját stílusod képviselője ellen tudj helytállni, hanem pl.: Judosok ellen is, ezzel is ellenőrizve, hogy nem csak ,,bemagoltad" a mozdulatokat, hanem használni is tudod).

Itthon általánoságban az Ashihara Karate jöhet szóba, mivel sokan hozzájuk menekültek, akik nem Semi-Contact Karatet akartak oktatni vagy nem értettek egyet a modern Kyo irányvonalával. Van egy-két eldugott klub valószínűleg a többi stílusnál, de nehéz őket megkeresni.

2018. júl. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!