Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot/harcművész...

Milyen küzdősportot/harcművészetet válasszak? 20/L

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni valamilyen küzdősportot/harcművészetet, ami egyben fizikai tréning is lenne, valamint önvédelmet is tartalmaz. És nem versenyszerűen szeretném űzni. Így mit ajánlotok egy 20 éves lánynak?

2013. nov. 17. 02:14
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:

# 9

Biztos vagyok benne, hogy rövid időn belül meg tudnálak ütni, hiába táncolsz el előlem. Olyan meg, hogy "torok-ütés" nincsen. A torok -illetve a nyak elülső része- egy testfelület, amit több százféleképpen lehet támadni, ezeknek mondjuk a töredéke halálos. A közhiedelemmel ellentétben azért nem olyan egyszerű megölni valakit. Azt állítottam, hogy a shotokan karate alapelve, hogy a lehető legkisebb erőfeszítéssel a lehető legnagyobb sérülést okozd. Ez azért általában nem halálos.

2013. nov. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 aikiboxer ***** válasza:
72%

Én nem állítom, hogy a karate nem használható, de azt igen -- erre próbáltam kiélezni a mondanivalómat --, hogy az, hogy az edzésen úgymond "lehet támadni a torkot, szemet" nem garancia arra, hogy ezt élesben meg is fogod csinálni. Nyilván nem támadták még a szemedet, hiszen látsz, nem? Az ádámcsutkád is még a helyén van... :) (Egyébként nekem egyszer becsúszott karate edzőtáborban kumite közben egy torokütés seikennel, három percig feküdtem a földön, nagyon rossz volt.) meg felrepedt arcbőr... Nem rossz, nem rossz, de sehol sincs a puhakesztyűs full kontakt boksz sparringhoz képest. De ahhoz, hogy ezt megértsd, menj le egy boksz edzőterembe és próbáld ki, hogy miről beszélek! Én is így kezdtem (5 év karate után), és sok bokszolót ismerek, akik igy kezdték, nálam sokkal nagyobb tudású karatékák is -- ismerek barna öves shotokanos élversenyzőt is aki bokszol és együtt edzek fekete öves kyo mesterrel is bokszon -- tudom, miről beszélek.


Amúgy meg utcára egy lánynak pláne használhatatlan a karate szerintem, de ez csak az én véleményem. Egyszerűen egy nő nem tud olyan tűzerőt képviselni, hogy az elriasszon egy támadót. Más taktikához kell folyamodni -- és így videók alapján a krav maga taktikája a jó szerintem. Meglepés -- futás. :)

2013. nov. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 aikiboxer ***** válasza:
74%
Egyébként melyik város? Egyszer szívesen lemennék hozzátok edzésre, ha arra járok és be lehet állni nosztalgiázni. :) Engem is izgat a kérdés, tényleg milyen lehet egy bokszolónak egy karateedzésen kumitézni? Mert fordítva (karatéka bokszringben) már sokat láttam, de nyilván ott a bokszra kihegyezettek a körülmények (ring, nagykesztyű, bokszszabályok). De milyen lehet karategíben, seikenvedőben sparringolni úgy, hogy a lábat is lehet használni? Tök izgi. :)
2013. nov. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:

Budapesten lakom így itt keresnék valamit.

Valamint ahogy aikiboxer is írta, pont olyan fajta sportot szeretnék választani ami "egészséges és van benne rendes izomépítés, harmonikus mozgás, nem teszi tönkre az ízületeidet stb. " És természetesen nem az a célom, hogy megverjek 3 támadót az utcán(amire több mint való, hogy képtelen lennék), hanem (és megint aikiboxer szavait idézném), hogy "A cél (az egészséged, fittséged után) max. az lehet, hogy amikor megijedsz (mert az ijedtség elkerülhetetlen), megfelelően reagálj és ki tudj menekülni a helyzetből." Nagyon szeretnék elkezdeni egy küzdősportot, viszont nem hiszem, hogy hosszútávon elviselném és kitartanák, ha minden egyes alkalommal az edzésekről "felrepedt arccal " kéne haza jönnöm.

2013. nov. 17. 14:05
 15/44 anonim ***** válasza:
49%
aikiboxer! 5 év karate multal én semmit nem mernék írni a karateról! Boksz? Ha beléd kötnek, előbb bemelegítesz, majd 12x3 percet táncolsz? Karate, kedves aikiboxer, egy ütés egy ko.
2013. nov. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
65%
Kedves 20 éves kérdező lány! Szerintem mindenféleképpen valamilyen okinawai tradicionális karatet válassz.
2013. nov. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:

Igy néz ki egy levegőkékítő övvizsga aikiboxer! http://www.youtube.com/watch?v=naq30Oak978


Versenyek még durvábbak, főleg ha fejre is lehet ütni.

2013. nov. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:

Egészséges, természetes mozgást a Taichisok használnak.


Budapesten szerintem egyértelmű, főleg egy nő számára hogy Wudang kungfut - vagy az ezen alapuló önvédelmet, esetleg Systemát tanuljon. Ha férfiaknál kérdés, hogy lágy vagy kemény stílust érdemesebb gyakorolni, nőknél egyértelmű. A nőiesség a egyértelműen a belső stílusok világához áll közelebb. No ez nem jelenti azt, hogy mellette nem lehet boxolni is, vagy hogy egy (jól oktatott..) belső stílusú harcművészet nem lenne pusztító fegyver férfiak kezében.

2013. nov. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 aikiboxer ***** válasza:
79%
84% mi a bajod az 5 év karatémmal? Ennyi idő bőven elég egy harcművészet mozgáskultúrájának feltérképezésére. Tegnap is még rámszólt a mesterem edzésen, hogy úgy mozgok, mint egy karatés -- pedig az jó régen volt... :)
2013. nov. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%
True story, nagyon nehéz kiheverni a karatés mozgást. Főleg ha az ember komolyan gondolja, tanulni akarja.. beivódik az emberre. Mire helyrejön utána a térd, na az a harcművészet.
2013. nov. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!