Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha mindennap nyújtok egy fél,...

Ha mindennap nyújtok egy fél, vagy 1 órát, mekkora lesz a fejlődés?

Figyelt kérdés

Tudom, elvileg úgy a leghatásosabb, legeredményesebb, ha 30 másodpercig nyújtok egy adott területet.

Tehát az idő az ennyi lenne, és nem is feszíteném túl az izmokat.

Azt nem tudom, hogy a regeneráció hogy lenne.

Esetleg túl sok lenne napi 1 óra nyújtás?

1 hónap alatt napi 1 óra nyújtás milyen eredményt hozna?

Pl. spárga, vagy ilyeneket megtudnék csinálni?

Kitartó leszek!



2018. júl. 5. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje NEM nyújtottál?
2018. júl. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

23 perc. Én 23 percet nyújtottam, kezdetben minden nap, később csak minden második napon, végül heti háromra csökkent a szám.

A 23 percben volt csípő, fenék, vádli, combfeszítő, combhajlító és közelítő izmok nyújtása. Az elején gyötrelmes volt, aztán egyre jobban hozzászoktam, egyre jobb lett, főleg mikor már elértem homlokkal a térdeimet. A hátam még domború volt, de onnantól kezdve már sétagalopp, hisz nem azon remegsz, hogy alig bírod magad tartani, úgy pedig nehéz belepihenni.. Hanem szépen belepihensz a pózba úgy, hogy a fejed kvázi már támaszkodik.

Egy póz 30-60 mp. Ha mellette hengerezel, akkor a 23 perc felmegy max 30-ra, bár annyi nem is lesz talán. A henger fontos, mert idővel meg fog állni a nyújtás, akármit csinálsz. Ekkor jön a fascia lazítás. Már ha valóban a spárgák a céljaid. Egy év szerintem bőven elég rá. Feltéve, ha alapból nem vagy merev alkat. Értem ezalatt a gyerekkori hajlékonyságodat, esetleg előzetes sportolásból fakadó rugalmasságot.

Egy alapból rendkívül merev embernek kín szenvedés és valszeg felnőtt fejjel már nem is fog menni neki a spárga. Ha nem is anatómiai, de kitartás problémák miatt.

2018. júl. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Minden nap 1 óra nyújtás nagyon hatásos.

Nagyon szép fejlődést lehet vele elérni. :)

2018. okt. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!