Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A fiatal sportolóknál genetika...

A fiatal sportolóknál genetikailag adott a testtartás vagy a sport annyira képes változtatni?

Figyelt kérdés

Vegyük például azokat a srácokat, akik különféle sportszakokon járnak iskolába, nem feltétlenül egyetemre. Mind 20 év alatti, és csak kevés közülük valódi élsportoló szint.

Azonban ha rájuk nézek, aztán magamra teljesen más embereket látok. Engem ne egy hájhegynek képzeljetek, sportolgatok én is, de nem úgy mint ők. Van aki közülük izmosabb, van aki kevésé, de aki ugyanolyan vékony mint én még az is máshogy néz ki. Teljesen más a testtartása, mozgása. Ha jön velem szembe az utcán egy ilyen fiatal srác, aki focizik azon rögtön látszik már a járásán is, hogy nem olyan mint egy átlag fiú.

Ezek genetikailag ilyenek vagy mindenki ilyen volna ha olyan életet élne mint ők?



2018. júl. 10. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a véleményem, hogy ez nem "genetikailag adott" az illető számára, hanem a sport által tett rá szert. A sportolóknak valóban jobb a testtartása, a mozgáskoordinációja, és egyszerűen a "kiállása" is. A fejlett izomzat és a megfelelő koordináció sokat segít ebben, valamint vannak olyan sportágak, ahol kifejezetten fontos egy-egy gyakorlati elem során, hogy az akkor van szabályosan kivitelezve, ha megfelelő tartás kíséri.
2018. júl. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A sport annyira képes változtatni.

Nem volna mindenki pont ilyen, ha olyan életet élne, mint ők; de jobb lenne a tartásuk, mozgáskoordinációjuk, fejlettebb az izomzatuk, hajlékonyságuk stb.

2018. júl. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Skatebird ***** válasza:
100%

Vannak olyan dolgok a sport terén, amibe beleszól a genetika (magasság, testalkat, stb), de a tartás pont nem ilyen, az helyes edzéssel bárki számára elérhető.

A járást már inkább sportága válogatja. Egy bokszoló, kosaras vagy korcsolyázó ruganyosabban jár, egy birkózó, vívó vagy judos masszívabb léptekkel. De a genetika csak annyiban szól bele, hogy 160 centivel viszonylag kevesen kosaraznak eredményesen:)

2018. aug. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!