Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Késő el kezdenem lovagolni 16...

Késő el kezdenem lovagolni 16 évesen?

Figyelt kérdés
Megtetszett a lovaglás, meg a lovakat is szeretem, de nagyon nagyon kezdő vagyok. Még csak úgy ültem lovon hogy valaki vezette és a derekamat is fogták közben. Meg nem tudok sok mindent annyira róla. Inkább csak hobbi szinten szeretnék, versenyre nem gondoltam.. Szerintetek megéri belevágni? Nehéz megtanulni? Kb mennyibe kerülne?

2018. júl. 15. 23:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és még egy kérdés: mennyire fárasztó, izmokat igénybe vevő? Nagyon vékony vagyok, nem vagyok erős és tesiből se vagyok olyan jó....
2018. júl. 15. 23:36
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
30 voltam, mikor megtanultam, úgyhogy nem késő.
2018. júl. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És nagyon nehéz megtanulni???
2018. júl. 15. 23:46
 4/5 anonim válasza:

Nem késő!

Hobbi szinten nyugodtan belevághatsz. Én kiskoromban lovagoltam, nagyon tudom ajánlani☺.

2018. júl. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Soha nem keso - nagy szerelmem (es foglalkozasom) a lovak es a lovaglas. Vagj bele, remek sport. Minden izmodat megmozgatja.

Hogy mennyibe kerul, az fugg attol, hogy az orszag melyik reszen elsz, es milyen szintu a lovarda, ahova jarsz.

Olyan nincs, hogy "en tudok lovagolni" - "megtanultam lovagolni". Ha valakitol ezt hallom, mindig tudom, hogy egy kocalovasrol van szo.

Rendszeres, napi lovaglassal kb fel ev alatt juthatsz el arra a szintre, hogy biztonsaggal ulj egy szelidebb lovon, vagtazz, a szelidebb lovon kimenj konnyu terepre (sohasem egyedul). A fel ev nagy mertekben fugg attol, hogy mennyire "erzed" a lovat, ez lehet rovidebb ido is, de lehet hosszabb is. Fugg toled, az oktatotol, es bizonyos mertekig a lotol is. Itt kb fel ev az atlag, de volt tanulonk, akit meg egy ev utan sem engedtunk terepre meg a legszelidebb lovunkkal sem (kulfoldon elek).


En 48 eve lovagolok napi szinten, napi tobb lovat, ket es fel-harom eves csikokat is belovagolok, de meg nem ejtettem ki a szamon, hogy tudok lovagolni, pedig versenyeztem is fiatalabb koromban.

2018. júl. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!