Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem az a harcművészet hatékony...

Nem az a harcművészet hatékonyságának a fokmérője ha egy mester kiáll a ringben egy másik stílus képviselőjével?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy régen a különböző stílusok mesterei más mesterek elleni küzdelemben bizonyították a hatékonyságukat a tanítványok előtt. Így volt a mesternek becsülete.

Ma amikor a youtube-ra bármit fel lehet tölteni nem nagyon látok ilyen küzdelmeket csak néhány önjelölt fekete öves szerencsétlenkedését.

Igazán kíváncsi lennék rá, hogy mit kezdene a wing tsun-os Máday vagy más "mester" a ringben. Azok a stílusvezetők akik azzal tömik a szerencsétlen tanulók fejét, hogy a 40 kilós nő legyőzi a 90 kilós férfit.

Szerintem bármelyik ringben nevelkedett harcos hajlandó lenne kiállni egy barátságos meccsre. Nem rajtuk múlik.


2018. júl. 17. 22:16
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
Általában az utcán nem egy 9500 danos mester ellen kell megvédened magad, hanem pont a kis hülye mitugrászok azok akik a legerőszakosabbak.
2018. júl. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
És honnan tudom, hogy működik-e a tanult technika akár a mitugrálsz ellen is ha élesben még senki sem próbálta, csak óvatos páros gyakorlatok során, nehogy valakin is egy kisebb karcolás legyen, mert akkor nem jön le a következő edzésre.
2018. júl. 17. 22:59
 3/22 anonim válasza:
Középhaladó - haladó szinten már nem csak óvatos páros gyakoelatok vannak, de amikor először húztam kesztyűt, már akkor kaptam pár taslit az arcomba. :)
2018. júl. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Nos az en tapasztalatom hogy az azsiai harcmuveszeteknek nincs helye az utcan. Gyerekkent 4 evig tanultam, heti 4+1 edzes, amik 2 orasak voltak. 3. evben belemkotott 1 "utcai bunyos" srac. Hat rohadtul nem vettem semmi hasznat a tanultaknak. Maximum a higgadsagot sikerult megtartani elesben. Talan a muay thai az egyetlen kivetel amit tudok mondani. Megvan a maga szepsege, brutalitasa. Az hasznos elesben is, viszont az edzesek rohadt kimeletlenek. Igy inkabb a box mellett dontottem vegul.

Lehet kesobb visszaterek hozza, de egyenlore kevesnek erzem magam hozza.

Egyebkent nalunk volt ilyen bunyo. Kedves karate mesterunket a szemunk elott hajtogatta ossze egy birkozo 😃

2018. júl. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:

#4


Egy súlycsoportban voltak? Az azért elég sokat számít.

2018. júl. 18. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Hello !


Most ez komoly ? A Wing Tsun-t fényezni ? Meg hogy utcán nem 9500 danos mesterek ellen kell helyt állni ? Oké Szilvike te vagy a Mestre , de azért rakjunk helyre pár dolgot .


A Leung Ting féle wing tsun amit Máday is oktat az egy raklapnyi tehén kula méregdrágán arcba tolva . A nagy MoneyMaster-t nem egy , sőt nem is kettő küzdősportoló hívta ki egy sparringra . Mindig ugyanaz lett a vége " Kung Fu hősünk " sorra utasította vissza mindet mondvacsinált kifogásokkal ( hogy az nem sparringra van kitalálva , halálosak a technikái ... ) . De alkoholos befolyásoltság alatt vígan szólta le az összes többi stílust . Ez itt a gyakorin el is lett mondva . Sőt olyan személlyel is beszéltem ki részt vett WT szemináriumon s maga is látta hogy a 9 mester fokozatú úriember be van akasztva . Oktatása hulladék és nemcsak Magyarországon hanem máshol is , pl Szlovákiában . Se sparring , se erősítés . Nem tanulják meg a technikákat sem pontosan , sem jól használni . Az egész rendszer a láncütésre van alapozva , kivették a magas rúgásokat , a dinamikát megkurtították , sehol egy kitérés és mennek előre mint vak a ködnek . Tehát csináltak a wing chunból egy használhatatlan rendszert ami csak az oktatók megélhetését szolgálja , ám semmi hasznos dolgot nem ad a pénzért cserébe . Technikái ? Túlbonyolítottak és ütéseik is kb tricepszből indulnak .


A 2-3 mesterfokozattal rendelkező embereket is lazán verik a kb 1 éve öklözők.


Mi is van még ? Aha Kapott a leányzó pár taslit egy kicsit gyorsabb tapadókezes gyakorlatnál amit már full contact sparringnak hisz. Pedig messze nem az . Még a wing chun-ban sincs sparring .


Vissza a terepre . Szóval azt mondja a kis drága hogy csak takonyropi alkatú emókos mócsingok rohangásznak mindenfele kiket a szellő is padlóra küld . Míly szerencse hogy a nagydarab / késes kisebbség egy másik alternatív univerzumban tengeti az idejét és nem rabolják ki csoportosan ( kb 2-3-4 fő ) a békés járókelőket , meg erőszakolják meg a 40 kg-s hölgyikéket .


Na öszegezve a wing tsun ( és sok ázsiai stílus , meg izraeli ,,, ) nem nyújt reális , élesben is jól alkalmazható tudást , csak hamis hitet amire könnyű ráfizetni . Arra viszont igenis alkalmas hogy agyakat radírozzon ki és írja újra sok maszlaggal amiért még van bőr a képükön horribilis lóvét leakasztani szerencsétlen emberektől a semmiért .

2018. júl. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
A súlycsoportot majdnem elfelejtettem . Ringben igen vannak különbségek és az utcán is ez jogos . Csakhogy míg a meccsen szabályok is vannak , addig az utcán ezek érvényüket vesztik . Nem mondhatja meg az 50 kg-s kiscsaj a nála majdnem kétszer nagyobb támadónak hogy " He te állj ( ha többen vannak akkor álljatok ) félre mert nem vagyunk egy súlycsoportban és ez így nem járja " Illetve " Ne engem rabolj / raboljatok már ki , látjátok hogy véznább meg alacsonyabb vagyok nálatok és még fegyverem sincs".
2018. júl. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Eléggé lesarkítva látod a dolgot.

Heti 1-2 wt edzéstől nem lehet csodát várni.

Aki komolyan gyakorolja haladó szinten, ott elég kemény szabadharc van...

Baráti alapon pedig van más más harcművészetet gyakorlók közt közös "sparring" csak nem biztos h felkerül a youtubera mert ha Józsika szájbaveri Pistikét nem akarja viszontlátni a kudarcát videómegosztókon és mivel barátok így tisztelik egymást...

Szóval ha összehaverkodsz egy bármilyen harcművész gyakorlóval biztosan fog veled bunyózni...

Persze lehet másképp is csak nem biztos, hogy érdemes.

2018. júl. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
A 9-es tanuló szint az 3 edzés szerinted ? Meg az a tag aki évekig utazgatott kb a fizetése 3/4-ét arra szánva ?
2018. júl. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Aki a fizetése 3/4 ét erre szánja az nem tiszta. Nem kötelező program, mindenki maga dönti el mire szánja pénzét idejét.

Egy normális helyen a wt semmivel sem kerül többe mint bármi más, sőt...

2018. júl. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!