Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen harcművészetet ajánlaná...

D-Mano kérdése:

Milyen harcművészetet ajánlanátok? (kifejtve lent)

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy van egy ismerősöm, akinek fizikailag is sok energiája van, és mentálisan is, szóval állandóan "ezerrel" pörög az agya. De ezeket az energiákat nem igazán tudja irányítani. Ezért idegesség és önmagára káros cselekedetek formájában nyilvánulnak meg, nem durva dolgokra kell gondolni, de mégsem tesz jót neki. Ha nyugalom van, vagy, ha ellazul, akkor egyből vágyik valami feszültségre.


Szóval én arra gondoltam, hogy esetleg egy harcművészet gyakorlása által egyrészt le tudná vezetni a többletenergiáit, másrészt, megtanulhatná irányítani, helyes irányba terelni az enrgiáit.


Tehát olyan harcművészetet keresnék, ami egyrészt elég energikus, dinamikus a többlet energiák levezetéséhez, másrészt önuralomra is tanít, hogy az energiákat kordában tarthassa, a megfelelő irányba terelhesse, harmadrészt van benne "meditativ" összetevő, ami az elcsendesedést, az ellazulást gyakoroltatja.



2018. júl. 21. 16:32
 1/6 anonim válasza:

Birkózás, Kempo, Taekwondo

Mind a három elég nagy erőt és energiát igényel. Elég bonyolult és technikás sportok, ezért az eszedet és a figyelmedet is nagy mértékben használatba kell venni hozzájuk.

2018. júl. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

a leírás alapján olyannak tűnsz,aki alapból hajlik a könnyebb ellenállás felé és a környezete is olyan,hogy tolerálja ezt és szerepelhetsz előttük,ezért lettél ilyen.

küzdősport edzésen ha túlzásba viszed a szereplést,akkor beverik a képedet.

ezt te nem alapnak és tanulópénznek vennéd ami az edzés része,hanem személyes ügynek,megsértődnél és nem mennél többet.

inkább szerezz egy csajt,mert a leírás alapján a nőhiány tüneteit mutatod.

arra van neked szükséged,nem pedig küzdősport edzésre.

2018. júl. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

lol


#Korbács,

Ez azért vicces, mert Rám valóban több szempontból is igaz, amit írtál.

És nekem egyébként szándékom szintén harcművészetet tanulni (majd valamikor). Többek közt azért, mert gyáva vagyok, és ez nagyon zavar.

Igen, úgy is mondhatjuk, hogy hiányzik egy nő az életemből. stb.


DE

Az "ismerősöm" kifejezés nem egy fedőkifejezés, vagy fedősztori. Hanem most tényleg az egyik barátomról van szó. Rossz látnom, hogy ilyen nehézségei vannak, és segíteni szeretnék neki. Ez volt a legjobb ötletem. De, ha van jobb ötletetek, akkor tényleg érdekelne. Egyik harcművészet sem megfelelő erre a problémára??


Én férfi vagyok, egyedülálló; de az itt említett barátom egy nő, aki már évek óta boldog párkapcsolatban él. És nem, semmi friendzone cuccról nincs szó.


De a lényeg: további ötleteket, tippeket, tanácsokat várok.

2018. júl. 21. 23:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Vidd el egy Xing Yi vagy Tai Chi , Bagua , Chow Gar, Aikido ( tehát belső stílusú , de a külső stílusúakban is megtalálhatóak a filozofikus , meditációs elemek ) .... edzésre .Ezekben akad filozófia is tehát olyan dolgok amiket keresel . Elmehet kondizni , csapat sportokat megnézni , táncolni , jóga , aerobic ... Úgy nézem ( ahogy magad is írtad ) jó lenne ha ki tudná engedni a gőzt . Kell tehát valami ami lefárasztja .
2018. júl. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Én ilyen állatokkal nem barátkoznék.
2018. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Veszett Farkas válasza:
Küzdősporttal nem fogja levezetni a "feszültségét". Amit te írsz, az szerintem egyszerűen a személyisége része, és nem fog "meggyógyulni".
2018. aug. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!