Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Eddig sportoltam, most szeretn...

Eddig sportoltam, most szeretném befejezni?

Figyelt kérdés
Régen vagy 3 évig sportoltam, utána volt 2 éves kihagyásom. Nem szerettem volna újrakezdeni, de az edzőm rábeszélt. Először csak azt mondta,segítsek be pár versenyen a kisebbeknek. Majd ezután mondta, járhatnék edzésre heti 1-szer. Utána azt mondta, legyen sportigazolványom is, nem nagyon akartam, de beleegyeztem. És most azt momdja, rendesen fogok edzeni, és új csoportba kerülök, ráadásul én nem is szeretem azt a csoportot. Már magát a sportot sem szeretem. Azért hagytam rábeszélni magam, mert szerettem ezt az edzőt, mert vicces és jófej, de mostmár nem is ő fog edzeni engem. Ha felhoznám neki, hogy abba akarom hagyni, mert már nem szeretem ezt a sportot, akkor tudom megint azt fogja mondani, hogy: cserben hagyom a csapattársaimat, mi mást csinálnék helyette?, (egyszer ezt mondta) majd a tanulást is abbahagyod csak úgy? Egyébként szeretnék mást sportolni. Valami olyat, amit nem lehet versenyszerűen űzni, nem számít benne a tehetség, de azért mozog az ember és jól érzi magát. A kérdésem az lenne, az edzőmnek van igaza? Tényleg nem kéne abbahagynom? (Sokakat megutált azért, mert abbahagyták, és utána nem segítettek be versenyeken. Ezt szerettem volna elkerülni én is.)

2018. júl. 23. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Minden sportot lehet úgy űzni, hogy nem versenyzel, a versenyzés nem kötelező.
2018. júl. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Skatebird ***** válasza:
100%

Edző szemmel írom. Persze, nagy veszteség a csapatnak, ha egy húzótag kiszáll, az edzőnek személyes kudarc is, a személy edzésébe beleölt munka "kárbavész" a csapat előrejutásának szempontjából. De az érzelmi zsarolást aljas módszernek tartom.

Ha nincs valami nagyon súlyos okod, úgy tisztességes a társaiddal szemben, ha nem idény, versenyszezon(nem tudom mi a sportág) kellős közepén szállsz ki, de erőszakkal hiba valakit megkötni, bomlasztja a csapatmorált, rontja az edzéshangulatot, ha valaki muszájból jár be.

Keress egy soprtot, egy csapatot, ahol jól érzed magad.

Ha elfogadsz egy tanácsot, az új helyen esetleg nem árt, ha odafigyelsz a belső folyamataidra is. Arra gondolok, hogy csapatsport esetén bonyolultabb dolga van az edzőnek a kiemelkedően tehetséges soprtolók (írsod alapján, úgy gondolom ,ide tartozhatsz) motivációjának táplálásában, úgy hogy a csapatkohézió se szenvedje kárát, de nem megoldhatatlan:) Tudom, neked is nehezebb értékelned a sikereket, hiszen könnyebben éred el, mint a többiek, de így is meg lehet találni a szerethetőt az adott sportban.

Remélem megtalálod a sportot, amit keresel!

2018. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!