Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fussak vagy biciklizzek? A...

Fussak vagy biciklizzek? A biciklizés is hasznos annyira, mint a futás?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem vagyok egy nagy futó. A nyáron nekiálltam, két hétig bírtam, hofy reggel keltem és 20 percet kocogtam, de valahogy nem jön be. Prdig lenne mit fejlődjek, a gyosfutás elég lassan megy, hosszútávon mrg olyan átlagos vagyok.

Arra lennék kíváncsi, hogy a biciklizés is megmozgat annyira, mint a futás? Nem szeretnék fogyni, csak formásodni (ha sikerül), meg egy kicsit mozgni, mert érzem, hogy annyi energiám van, és csak ülök a házban. Valamit kéne kezdjek magammal, mert nyáron nincsenek edzéseink, és olyan bűntudatom van, hogy nem mozgok semmit.

Szóval a biciklizés is jól megmozgat? És ti hány km-t ajánlanátok így kezdőként? Vagy bármi hasznos tanácsot efogadok.

Köszi :)) 17L



2018. júl. 29. 16:10
 1/6 anonim válasza:
Helo,en laposon 30km et szoktam menni,de hegyen is kb ennyit,biciklitol fugg,versenybicoval kezdokent 30km mehet,max kevesebbet mesz,de varosi bringaval,10 km is eleg tud lenni,ha kezdo,es lany vagy,de inkabb tudom ajanlani a trx-et ha alakot akarsz formalni,vagy gugolas,felterdes gugolas,labdemeles,de ha hegyen laksz,a dombra futas is formalja a feneked,a biciklizestol csak combos leszel,18F,neggyel kevesebb,csak ha azt irnam letiltana az oldal...
2018. júl. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Am barino csinalja ezeket,es nagyon fullos
2018. júl. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bicaj, vagy futàs...ha bicajost kérdezet bicajt mond, ha futót, futàst ajànl, ez ilyen. A bicajhoz sokkal több pénz kell, és a vàzizmokat nem fejleszti. A futàs sérülés veszélyesebb, és nehezebb. Szerintem próbàld mindkettót, és majd meglàtod mi tetszik jobban
2018. júl. 30. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Se nem futó, se nem kerékpáros nem vagyok, de szoktam futni, de inkább tekerni.


Harcművészet mellé szoktam néha futni. Inkább tekerek, de azt is terepen. Hegyre fel, hegyről le. Hidd el, terep tekerés nagyon megmozgat mindenedet.


Mi a drágább? Egy elviselhető bringa ami hosszú évekig kiszolgálja az embert, 150-200 körül kezdődik, de használtam olcsobban is hozzá lehet jutni. Éves karbantartási költsége sem haladja meg nagyon a 50k-t. Persze ha keveset teker, nem kell nagyon áldozni a hajtóelempárra, max gumi, lánc, olaj.

Futócipő 30k körül van. évente elfut 2-3 párt. Szóval:?

2018. júl. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. júl. 31. 12:11
 6/6 Dugong2004 válasza:
2020. dec. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!