Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Túrát nem lehet túravezető...

Túrát nem lehet túravezető nélkül szervezni?

Figyelt kérdés
Helyi lakosságnak közösségépítés céllal lehet túrát szervezni? Túrának nevezem, mert 15-20 km távolság lenne. Elméletben lehetne, hogy kifejezetten csak a túrát kérőkkel megyünk, de vannak olyanok, akik már korábban jelezték, hogyha lesz ilyen, szóljunk. Kulturális stb. ingyenes programokat szoktunk szervezni a lakosság egészének (!), de mások számára is nyilvánosak. Több szempontból sem jó, ha csak néhány emberrel megyünk. Maguk is el tudnának menni, ugyanis a túra a településről indul, az itt lévő jelzett ösvényen, a túrát kérők ismerik az útvonalat, és inkább a közösségi programon lenne a hangsúly.
2018. aug. 2. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:

A gyalogos túravezető, mint képesítés nem létezik az OKJ-ben. A túravezetői képesítés a Magyar Temészetbarát Szövetség által kiadott, tanfolyamhoz és vizsgához kötött képesítés, de nem került be az OKJ-be. Így ha nincs ilyen államilag elismert képesítés, akkor nem is lehet feltételül szabni. Szerintem annyi fontos, hogy legyen egy ember, aki jól ismeri az útvonalat, ő vezeti a túrát. Jó, ha van még egy, aki szintén ismeri az utat, ő menjen a csoport végén.

Jó túrát nektek! Egy túravezető.

2018. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Igazából a többség ismeri az utat, és persze a túrázás többi szabályaival tisztában vagyok. (Csak a szervezés/vezetésre vonatkozót nem találtam sehol.)

2018. aug. 2. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!