Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportra járjak?

Milyen küzdősportra járjak?

Figyelt kérdés

Engem érdekel a wing chun, és a thai box.

Ha valaki jár valamelyikre kérem írja le a véleményét.

Az önvédelmi része is fontos. Melyik a jobb? Debreceni vagyok.

A válaszokat köszönöm!



2018. aug. 8. 15:31
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
Én ju jitsuztam 4,5 évet és imádom a mai napig, csak sajnos abba kellett hagynom.Csak ajánlani tudom :)
2018. aug. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Önvédelemre mennyire tudod hasznosítani?

További válaszok érdekelnek.

2018. aug. 8. 16:18
 3/29 A kérdező kommentje:

Az öt elem wing tsun iskoláról mik a vélemények? Jól oktatnak? Vagy csak hókusz pókusz?

A Ju jiutsu Debrecen van?

2018. aug. 8. 17:01
 4/29 anonim ***** válasza:
Attol fugg, hogy mi a celod, milyen testi adottsagaid vannak, mennyire szempont az, hogy az utcan meg tudd vedeni magad. Utcan a brazil jiu jitsu( foldon), a birkozas ( eszmeletlen nagy fizikumot es erot ad eletbe nm loknek fel) es vegul az okolvivas vagy thai box ( gyorsasag es reflexek). Ezek kozul valasztanek ki egyet es azt csinalnam egy x ideig mig halado szinten nem vagy, es melle valasztanek egy masikat. De eleg a birkozast csinalni par evig kemenyen plussz testfeluletfelkemenyites, es nmigazan kell felned utcan :)
2018. aug. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

2 év Box, aztán csapj mellé egy Judot vagy Birkózást.


Hajrá, jó edzést!

2018. aug. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Et elemre el ne menj, annál jobb a Leung Ting féle is. Azt se tudom igazán ajánlani, az oktatása ugyanis siralmas. Én ugyan azt csinálom, de ahova én járok ott kiemelkedő az oktatás. De egyébként próbálj ki pár stílust, hármat-négyet és amelyik tetszik habozás nélkül kezdj el járni!
2018. aug. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. aug. 8. 21:16
 8/29 anonim ***** válasza:

Először mindenképpen box! A box az állóharc alapja! Utána mindegy, hogy mire mész, mivel van már egy erős box alapod, ami nagyon jó. De én azt mondom, hogy az önvédelemre már bőven elég, de ha mellé csapsz egy testharci stílust, például judo vagy birkózás, akkor ne aggódj, nem fog tudni ártani neked senki átlag ember. Ha érdekelnek a keleti stílusok, akkor megéri azokat is kipróbálni, ugyanis küzdősport múlttal simán használhatóvá tudsz tenni egy Leung Ting féle wing tsunt is, csakhát ezeknek ára van. Ha már kungfu érdekel, akkor wudang stílusokat keress, például xingyi, bagua, wudang. Ezek tényleg effektívek, csak ugye az oktatás rossz sok helyen...


De mondom, box és judo/birkózás bőven elég lenne neked, ha másba is belekóstolsz, akkor azt csak érdekességképp tedd.

2018. aug. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:

A jitsuban is van box, meg földharc is, és borzasztó jó fizikumot tud adni. Megtanulsz késsel, fegyverrel, bottal és pusztakézzel küzdeni, vannak kesztyűs részek is. Ez mellett persze nem baj, ha szeretnél mást is, de mindenki a saját sportját részesíti előnyben :D Úgyis te döntesz

Első voltam :D

2018. aug. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

A jiu-jitsuban messze nem olyan box van, ami elég lenne. Mármint elég, de pont azért kell boxra menjen először a kérdező, mert az az alapja az egésznek, illetve nincsen semmi más, csak az, hogy hogyan verj valakit pofán szakszerűen. Kés ellen meg fegyver ellen nem tanítanak meg harcolni, ne aggódj. :D Adj egy játékkést és a fhost kikéselem belőled, meg bármelyik mesterből. És nem azért, mert annyira király vagyok, hanem mert a kés annyira nem játék és bunkó vagyok és pont nem úgy támadnék, ahogy edzésen szokták, hogy szúrok egyet a hasad felé szép egyenesen, majd várok és hagyom, hogy földre vigyél. Nemnem. A végtagjaid vágom meg szépen. :D Kezed, lábad, aztán szerbusz. :D Szóval, kérdező! Fegyver ellen nem játszunk, csak fegyverrel.


Mint mondtam: ökölvívásra menj először, mert az az állóharc alapja! 2 hónap után meg fogod érteni, hogy miért mondom ezt. Én nem boxszal kezdtem, így én már az első edzésen konstatáltam, hogy bizony mennyire is nem tudok ütni, pedig nem egy stílus volt nekem a box előtt. És amikor elkezdtem boxolni, akkor jöttem rá, hogy hatalmas kincs az, ha a kezeidben tudsz bízni, mert minden edzésen 100x megcsapsz mást. Nem istenítem a boxot, de tény, hogy abban tudsz a leggyorsabban fejlődni és ami skillt ad, az a harc alapja, annak mindig hasznát tudod venni és mindig jó lesz. Hogy a box egyik hiányosságát kiküszöböld, azért mondtam neked, hogy csapj mellé egy testharci stílust is. Akkor aztán tényleg összepakolsz mindenkit. Box+birkózás és mindenkinek méltó ellenfele leszel. Utcán meg nem fognak veled kötekedni, mert játszva leheréled mindet.


Hajrá, jó edzést!

2018. aug. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!