Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány kilósan kezdhetek el futni?

Hány kilósan kezdhetek el futni?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok. 124kg-ról indultam és jelenleg 105 kiló vagyok. Persze ez is sok, de már sokkal jobb formában vagyok. 124 kilósan is már sokat sétáltam, de sok pihenővel. 117 kilósan mentem 20km-es túrára. Most napi szinten gyaloglok 5-10km-t és járok úszni. Úgy érzem el tudnám kezdeni a futást (nyilván nem fél órát, hanem ami a neten fent van kezdők futóterve). Viszont azt olvastam, hogy az izületek miatt nem szabad nagy súllyal futni. Más részről meg a fogyásos műsorokban a jelentkezőket szinte mindig futtatják. Szóval mennyire lenne jó nekem a futás?

2018. aug. 9. 07:38
 1/3 Skatebird ***** válasza:
100%
Gratulálok az eddigihez! Csak így tovább! Szerintem a rendszeres gyaloglás és túrázás felkészíthette az izületeidet, nem a kanapéról állsz neki szaladni. Mozogtál annyit, hogy termelődhetett elég izületi folyadék ahhoz, hogy védje a porcfelszíneket. Csak figyelj oda a tested jelzéseire, a légszomj és a pulzusemelkedés nem veszélyezteti a térdeidet,de ha a izmokat érzed már túl fáradnak a lábaidban, akkor kell elgondolkozz rajta, meddig tudják még pontosan koordinálni a térdeid mozgását. Ha instabilnak kezded érezni a lábaidat, onnanól a folytatást inkább napold el. Érdemes az elején váltva funi és sétálni. Amennyi futás egyhuzamban jólesik, pl 3 perc, utána ugyanennyi séta, majd újra futás, újra séta, indulásnak mondjuk 5 ismétléssel. Ha ez már jól megy ugyanannyi futások között rövidítheted a sétaszakaszokat, növelheted az ismétlésszámot. Fontos még odafigyelni, hogy a térdeid mindig a lábfejed irányába mozduljanak, ne kifele vagy befele. Jó edzést!(:
2018. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem először kezdj el guggolni saját testsúllyal.

csináld 2 hónapig,heti 3x 5x15 ismétlést,ez nagyjából felkészítheti a kocogásra a térdeidet és persze remélhetőleg addig is fogysz még.

https://www.youtube.com/watch?v=D_P3fg8HKXU

az alsó lábszár átmozgatását sem hagynám ki,mert ekkora súllyal nagyon nagy terhelés éri kocogás közben,ezért arra vádliemelés kell.

heti 3x 5x20

https://www.youtube.com/watch?v=RYKuTl_AqBw

2018. aug. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hosszúhajú ***** válasza:
100%
szólni fog a térded. én túlsúllyal kezdtem futni, de 1-2 hét után érzetem hogy nem jó a térdemnek. nem fájt, csak olyan... ezt érzi az ember. leálltam és elmúlt. szerintem fokozatos próbával kitapasztalod. a fokozatos az kulcsszó.
2018. aug. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!