Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdhetek bele az edzésbe?

Hogyan kezdhetek bele az edzésbe?

Figyelt kérdés

Kövér gyerek és kamasz voltam (14 évesen a 164 cm-hez 84 kg társult), de egy jó 3 éve ezt megelégeltem és elég gyorsan lefogytam 30 kilót. Kcal-t számoltam, és elhagytam a kenyeret, tésztát, sütit és cukros üdítőket. Szendvicset abonettet és puffasztott rizst használok. Mellette cardio videóra tornáztam és futottam. Az utóbbi egy évben teljesen elhagytam a sportot, ellustultam, és a suli is nagyon sok időm lekötötte. Már nem tartom olyan szigorúan az étrendet sem, viszont nem híztam semmit, 54 kg vagyok.

Ugyanakkor a hasamon és egyes helyeken az a hasi zsír megmaradt, és bizony nem tartom szép látványnak. Szeretném ledolgozni, kicsit izmositani magam. Gondoltam, elkezdek járni edzőterembe, ahol összeállítanak nekem edzéstervet. Azt tudom, hogy ehhez fehérjében gazdag étrend szükséges. Ha ezt nem tudom megoldani, akkor tegyek le az egészről? Nem vagyok jó anyagi helyzetben, ráadásul kollégista is vagyok, nem tudok husikákat sütögetni. Van valami más megoldás?

18/L



2017. júl. 24. 00:19
 1/2 A kérdező kommentje:
Szendvicsnek*
2017. júl. 24. 00:20
 2/2 Cortez70 ***** válasza:

Heti 3 teljes testes edzés kell. Guggolas, fekvenyomas, evezés, vállból nyomás, bicepsz állva, tricepszre csigás letolás vagy tarkohoz engedés, hasprés, vadlizas. Mindenből 3-4 sorozat, sorozatonkent 8-10 ismétlés.

Kaja: feherjebevitel: napi 1,5-2g x ttkg. Ha nem megy húsból akkor tojás, turo, olcsóbb protein tapkieg.

2017. júl. 24. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!