Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi értelme 2 melltartót...

Mi értelme 2 melltartót hordani tesin?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor láttam már,(osztálytársaknál is) hogy az öltözőben a rendes melltartóra felhúznak egy szivacsos sportmelltartót. Még úgy magában oké,ha mondjuk lecserélik a rendeset sportra, hogy ne izzadjanak már abba, amibe aztán órára mennek, na de kényelmes ez így egyáltalán? Például szerintem sokkal jobban bele is tud izzadni az ember, merthát dupla "réteg". Nektek mi a véleményetek erről? Csak szerintem butaság 2-t hordani a tesi óra erejéig? Vagy ez csak nekem furcsa?

2018. aug. 27. 22:10
 1/7 anonim válasza:
Jobban tart kettő, ezèrt hordják így.
2018. aug. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Rázással járó sportoknál alap a két melltartó,mert sokkal fixebb lesz a tartás.Szóval nem az izzadás a lényeg hanem a kilengés mentes stabil tartás.Ezért nem butaság,a legtöbb női sportoló is így edz.

Az hogy utána abban mennek órára már egy másik kérdés.

2018. aug. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pl ugral futaskor, es ezert igy jobb
2018. aug. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! :)
2018. aug. 28. 09:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy normális sportmelltartóhoz nem kell alá sima vagy dupla mert annak tartania kell olyan jól hogy ne legyen probléma, de az olcsóbb vacak "sport" melltartók amik inkább csak kinézetre olyanok azok tényleg nem tartanak. Egy normális sport melltartó meg drága, és sokan főleg a gimisek nem engedhetik meg igazán maguknak ezt.


Nálunk gimibe kötelező volt tornadresszt hordani, persze vehettünk rá nadrágot meg pólót, de nem is ez a lényeg.

A tanárunk azzal indokolta nő egyébként hogy szerinte a sima melltartó nem tart annyira, és akinek van sportmelltartója ezek az olcsók sem olyan jók, ugye írtam. De nem ez volt csak az indok hanem a derekunk védelme is mert hiába tűrtük be a pólót az nem maradt ott örökké sem. Dresszből is az elasztikus anyagút kérte ami nyúlik, meg van tartása, de az sem az igazi. Nekem semmit nem ért, pedig alapból magas vagyok 180 cm, már iskolásként is ilyen voltam, meg duci is, nem nagyon de volt rajtam felesleg, és nekem alapból csináltatni kellett dresszt, mert venni esélytelen volt a méretembe.

De a nagy kivágása miatt sem volt nekem praktikus a melleim miatt. Ezért visszavittük ahhoz a varrónőhöz aki csinálta és kiegészítette annyival hogy elől a kivágást eltüntette egészen nyakig majdnem garbóssá csinálta és úgy hogy hátul nyitottabb legyen, de cipzárral össze lehessen húzni hogy legyen tartása az egésznek.

Mivel nem volt megszabva hogy rövid vagy hosszú ujjú legyen, így ujjatlant kértem mert a karom mozgás sokkal szabadabb volt.

2018. aug. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszodat! Lehet nekem azért ennyire furcsa, mert sosem hordok sportmelltartót...feleslegesnek tartom, konkrétan nincs is mellem (70/A-sak a melltartóim). És ezek szerint a nagymellű lányoknak nagyon hasznos dolog.

Hogy őszinte legyek, nem is tudtam, a mai napig, hogy mire jó, hiszen ugyanaz, mint a sima, csak sportosabb kinézettel...hát mostmár értem a lényegét. Mégegyszer köszi az értelmes válaszokat! :)

U.i.: ilyen se volt még, hogy egy kérdésem alá csak normális válasz érkezett xd.

2018. aug. 31. 14:02
 7/7 anonim válasza:
Régen sajnos mi is így csináltuk. Emlékszem, mekkora cikizés volt, amikor az egyik évvesztes, nagymellű osztálytársamnak fognia kellett a mellét futás közben. Amikor 1 év múlva ugyanebbe a szituba kerültem, én is próbáltam több melltartóval megoldani, de az öltözőben folyamatosan kigúnyoltak, így felmentés lett a vége. Azóta már ugye tudtam venni magamnak, van egy 11 ezer forintos sportmelltartóm, de még így is mozog kicsit, ezzel sajnos nem lehet mit kezdeni egy bizonyos méret fölött. Viszont, ha nem a tesi óra az utolsó vagy utána nincs zuhany, esetleg átöltözés, akkor nem túl higiénikusak a lányok, senkit nem zavar rajtad kívül az izzadtság szag? Egy melltartó az rendkívül megszívja magát és sajnos nem annyira elterjedt, hogy azt is naponta kéne cserélni...
2018. szept. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!