Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés (leginkább láb) után...

Edzés (leginkább láb) után órákkal, gyakori, enyhe hányinger és levertség, mennyire jellemző?

Figyelt kérdés

30-as kezdő vagyok (pár hónapja edzek).

Sokan írtátok a témában, hogy lábnapon, guggolás közben vagy közvetlen utána van hányingeretek.

A (meg)szédülés, pillanatnyi képzavar nálam is jelentkezik, viszont közben vagy rögtön utána még nincs hányingerem.

Helyette 3-4 óra múlva kezdődik egy enyhébb hányinger és levertség érzet amik aznap nem is múlnak el, mintha beteg lennék így kb. hazavágva az egész napom (reggel edzek).


Ugyanez van ha nem tudom szétszedni és egyben lemegy egy hát+váll is.


Mennyire jellemző ez?


Kajáról:

- edzés előtt ~2 órával bemegy egy normál zabkása (se nem kevés se nem eszem magam degeszre)

- edzés után fehérje, majd ~2 órán belül egy szilárd kaja (utóbbi után gyakran jelentkezik kajakóma)

- ezután jön 1-2 órával a szarullét

- folyadék edzésnapon úgy 4L lehet


Mivel ~10 év ülés után (mármint ülő munka) kezdtem el és hát+váll napon is jelentkezik arra is gondoltam ez a pár hónap sem volt elég, hogy a szervezetem hozzászokjon.

A másik hogy (a szintemhez képest) túltolom, de így a mennyiséget nem tudom átadni. Kb mindkettő ~90 perc, hát+váll több gyak. kevesebb pihenőkkel, láb kevesebb gyak. több pihenővel főleg a guggolások és kitörések között.


Kíváncsi lennék más hogy éli meg az első 12-16 órát nagyobb izomcsoportok esetén?

Azt is sokszor hallom, hogy a reggeli edzés hogy felfrissít... engem valahogy nem, titeket?


Mell+kar napon nem jellemző a proléma.


Köszi a válaszokat előre is.


2018. okt. 6. 04:47
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!