Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Akkor mennyi kalóriát kell...

Akkor mennyi kalóriát kell elégetnem egy nap? Mik a leginkább zsírégető sportok?

Figyelt kérdés

150 cm, 44 kg. Szeretnék 39-40 kiló lenni, úgy legalább. Na most. Akkor ez most hogy is van?

Azt mondják, több kalóriát kell elégetnem, mint bevinnem, akkor fogyok.

1200 kalória kell nekem a súlymegtartáshoz. 900 körül szoktam enni. Most akkor nekem 900-nál több kalóriát kell elégetnem, és csak akkor tudok fogyni?

Mik a leginkább zsírégető sportok?

3 hete úszok, heti egyszer. Emelett ugrálókötelezek, futok heti rendszerességgel.

Figyelek az étkezésemre.

Tudnátok segíteni ezekben, amiket felsoroltam?

A legfőbb kérdés mégiscsak az, hogy mennyi kalóriát kell elégetnem egy nap, és mik a leginkább zsírégető sportok?



2018. okt. 22. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Amiket csinálsz, az jó. Még esetleg futással egészíthetnéd ki.

Függ attól is, mennyire vagy hajlamos a hízásra.

2018. okt. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha 900-at viszel be és 1200 kell a súlymegtartáshoz, akkor önmagában fogynod kéne. Hiszen nem csak a sport éget kalóriát, ahhoz is rengeteg energia kell, hogy egyáltalán élj. Ha nem csinálsz semmit, valószínű akkor égetsz el kb 1200 kalóriát. De a 900-nál többet kellene bevinned ha sportolsz, különben az izmaidat fogja bontani a szervezet. Szóval egyél rendesen, de nem mindegy mit. Finomított élelmiszereket, fehérlisztet, cukrot zárd ki az étkezésedből. Egyébként kalóriafelhasználás szempontjából a futás az egyik legdurvább sport. Lényeg, hogy rendszert vigyél a sportba, minden héten legalább 3-4x menj el 1 órát edzeni. Úszás, futás, bicikli, vagy teremben spinning nagyon jó kalóriaégetés szempontjából, mellette heti 1-2x keresztedzést, erősítést is érdemes végezni, ami más izomcsoportokat is megmozgat. De ha ennyit mozogsz, akkor tényleg többet kell enned, mint 900 kalória. Hidd el, nem attól fogsz fogyni, hogy keveset eszel, hanem ha jól eszel és rendszeresen sportolsz.
2018. okt. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ez elég nehéz. kérdés hogy mennyire szeretnéd komolyan csinálni ezt a sportot vagy ha alakformálás a cél akkor azt. Én azt javaslom .ha pontosan papir forma szerint akarod csinálni akkor szerintem beszélj egy szeméyi edzővel. Viszont azt tudom ha meg szeretnéd tudni pontosan hogy mennyi az a kalória mennyiség amitől se nem fogysz se nem hízol akkor 10 napig egyél pl 1200 kalóriát myfitnes jo program erre ,és minden reggel ugyan abban a pontban álj rá a mérlegre és megkell találnod hogy mennyi az a kelória mennyiség amitől 10 napig se nem fogysz se nem hízol ettől kezdve tudod honnan indulj ki. Akalóriát fokozatossan csökkentsd mondjuk 100 kalória / hét és nézd a mérleget. Ha nagyon levertnek érzed magad akkor emeld vissz pl egy 100 ast és azon tartsd ezen fogyni fogsz szépen nem kell nagyon hamar lefogyni nem igazán egészséges mi egymás. Akitvittás genetika befolyásolo tényező tanulás is kalória!. Edzés. Szerintem súlyzós edzés a legjobb elég a 3,4x8 szériaxismétlés de lehet 12 nem kell 25 ilyesmi kiméld az izületeid és túl variálnisem kell persze ha unalmas akkor kell is. Fogyni a kaloria deficittől fogsz nem az edzéstől. Egyébként egyre elterjedtebb hogy a makronutrienseket számolják nem pedig a kalóriákat mert pontosabban lehet nyomon követni itt a fehérje ,szénhidrát ,zsírrol beszélek.Nálam pl 200g fehérje 400g ch 50g zsír nőknél nálad pl fele se csak példának hozom fel. Van rengeteg karidós gép amit kiírnak azt hagyd nem pontos :d karditózz napi 0 percet 60%os szívterhelés mellett pl bicikli gyors séta nem kell több esetleg edzés után is lehet 10 perc viszont számolj rá hogy lehet hogy még többet is enned kell mint 1200 cal egy "esztétikus" és sportos fizikumhoz enni kell ehetsz csokit is csak hozzá kell igazittanod a makronutriensekhez. Ez hosszúra sikeredett remélem jokat írtam. Még odákat tudnék:D.Jöhet a zöldkéz köszönöm. 24F
2018. okt. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
10 percet nem 0 percet elnézést előző voltam.:D
2018. okt. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Miért akarsz fogyni?
2018. okt. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!