Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek neki a futásnak?

Hogy kezdjek neki a futásnak?

Figyelt kérdés
El szeretném kezdeni a futást 42 éves férfi létemre. Az első cél az 5km táv folyamatos lefutása lenne. Nemnagyon mozogtam az utóbbi 20 évbe( az otthoni heti fél órás fűnyírás,házimunkák ,meg a munkahelyi árupakoláson kívül) A jelenlegi szintem: 5perc bemelegítő séta után elkezdtem lassan kocogni és egy fél km múlva már jelentősen éreztem a combom és a térdem és nem is erőltettem tovább. Milyen edzéstervet ajánlanátok(mennyit edzek és hogy növeljem a távot) és milyen pulzustartományban végezzem(vettem egy pulzusmérő órát)?
2018. okt. 25. 06:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Vannak a Neten tervek kezdőknek. Nagyon kezdőknek (mert van, aki élből 2 km-t fut le, pedig addig nem futott) 2 perc séta, 1 perc futással indul a dolog, ezt sokszor ismételve, majd ahogy telnek a napok, hetek, egyre több a futás s egyre kevesebb a séta. Elvileg 5 km egy hónap alatt hozható.


A helyedben lehet, hogy edzenék is külön lábra, láthatóan az a szűk keresztmetszet (mert pl. én kifulladni szoktam futás, biciklizés kapcsán, nekem állóképességre kell menni, no persze, lábizomzatra is, de csak másodlagosan). De persze csak a futás is jó. Persze pihenj a futónapok között, a lábadnak szüksége van rá.

A pulzusmérés nem hinném, hogy fontos, érzed, hogy kiköpöd a tüdőd vagy túl könnyű s persze nincs előírva, hogy milyen pulzustartományban fuss, semmi gond az örök kocogással sem, ha valakinek az tetszik. Lehet, hogy nem a legelején, de fuss gyorsabban és lassabban is, ismerd meg magad, milyen tempóban mennyit bírsz.

2018. okt. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!