Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tanácstalan vagyok :comb,...

Tanácstalan vagyok :comb, fenék "feszesítés" futással van értelme?

Figyelt kérdés

38 éves nő vagyok, vékony alkat , már a csontozatom is eleve vékony. Ezért szinte gebének nézek ki :D

Fenekemmel elégedett voltam anno még talán 30 éves koromig, nem igazán sportoltam csak 30 felett próbálkoztam edzőteremben, de hamar feladtam. Genetika adott :) ezért remélem ha kitartó leszek akkor visszanyerem feszes fenekem.

Futópadon kezdtem el itthon sportolni, élvezem de attól tartok ez kevés, a célom eléréséhez. Bár cél a combom izmosítása is mert azért vékonyság ide vagy oda van rajta természetesen lötyögős zsírréteg. Ha viszont azt is leadom akkor már a végén nem marad belőlem semmi. :/

Tehát tartok attól hogy a futástól fogyni fogok. Fenékedzésre vannak jó négykézlábas emelős gyakorlatok amiket már kinéztem, van lábsúlyom is maradjak csak ennél? Viszont a futás meg másért is érdekelne a vérkeringés, szív, agy, tüdő is jó hatással van.

Mit tennétek a helyemben?

160 magas vagyok és 48 kg, de mondom a csontozatom vékony hasamon, combomon van kevés felesleg.

Köszönöm a válaszokat!


2018. okt. 29. 07:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olvasdd el a sárga kapszula című ebookot.
2018. okt. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak a futástól nem lesz szép formás feneked az biztos. Lábsúllyal fenékgyakorlatok nagyon jók.

Futásnál meg figyelj oda, hogy ne sokat, ne túl gyakran. Már csak az izületek miatt is. Egy héten 2-3 alkalommal pár kilométer teljesen jó. De naponta 10-20 kilométer nem szerencsés.

2018. okt. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sárga kapszula elérhető play store-ban :) letöltöttem.

Második köszi hát futásban elég kezdő vagyok, csak fokozatosan próbálom. Egyelőre még szoktatom magamat, egy fél órás programmal amiben variálja a futópad az intenzív sétát és kocogást.

2018. okt. 29. 11:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak az fogy a futástól, aki nem eszik eleget a súlytartáshoz, nyilván. Te izmosodni akarsz, úgyhogy neked kalóriatöbblet kell. Kivéve, ha össze tud jönni a kezdők szálkásításkori izmosodása, de erre nem alapoznék. Majd egyszer leszálkásíthatsz, ha kell, most láthatóan zavaró lenne neked a további vékonyodás s nem is lehet valami vészes az a pici háj.


Legyen heti 3 teljes testes edzés szerintem, mivel ha már edzel valamire, eddz mindenre :) De ha tényleg csak fenékre akarsz, hát végülis a te dolgod. Én guggolnék súllyal, mivel az a legjobb fenékre, de persze sokféle gyakorlat megedzheti, de a futás tényleg nem erre van.

2018. okt. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!