Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 16 éves birkózó vagyok kiégtem...

Xbox imádo kérdése:

16 éves birkózó vagyok kiégtem vagy mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

7 éves koromóta birkózom , odaadással heti 5 edzéssel, voltak kisebb kihagyások de mindig is imádtam ezt a sportot. és szívvel lélekkel csináltam.

Viszont át kerültem egy másik helyre, itt vagyok kollégiumban is azért mivel nem volt elég partnerem az előző klubban így nem birtam fejlődni. De oda nagyon szerettem járni és jó kapcsolat is volt az edzőmmel.

viszont itt már nem nyújtja azt a sport amit eddig nyújtott az edzőm alig foglalkozik velem minden az eredmény és pénz hajszoláson múlik mármint számára, most lenne egy nagy tét verseny de nem érzem magam rá készen mentálisan és fizikálisan sem, 2 hétig elvolt utazva az edző majd most jött vissza eddig egy segédedző tartotta az edzéseket. Az egész életemet eddig erre tettem föl.

családommal csak hétvégente találkozok, barátok haverok alig vannak, hisz ahogy elkerültem senkivel nem tartom a kapcsolatot, rá kellet jönnöm ebből nem tudok megélni ezért olyan gondolataim vannak hogy elmegyek inkább dolgozni . egyszerűen már a sport iránt sem érzem azt amit eddig éreztem. a versenyek is inkább csak izgulás meg hogy minél gyorsabban túl legyek rajta. Tudnátok tanácsot adni?



2018. nov. 2. 20:58
 1/1 anonim ***** válasza:
83%

Mindenek előtt fogadd őszinte elismerésemet az eddigi kitartásodért és teljesítményedért! A közelében sem voltam soha semmilyen élsportnak, de azt még én is felfogtam, hogy az eddigi munkád elismerést érdemel.


Tanácsot esetleg egy sportpszichológus tudna adni (nincs olyan az egyesületben?), itt legfeljebb néhány (nem túl megalapozott) véleményt kapsz.


Az világos, hogy eddig rengeteg mindent feláldoztál a birkózás kedvéért, de azért még nem ért véget az életed. Ha úgy döntesz, hogy abbahagyod az élsportot, hirtelen rengeteg időd lesz. Kérdés, mivel akarod eltölteni. Ha nincsenek terveid (pl. iskolába járni, szakmát tanulni, érettségizni, végiglátogatni a barátaidat, közös programokat szervezni), akkor csak lődörgéssel meg üresjárattal telik majd el az időd nagy része, ami nem előrelépés.


A másik fontos kérdés, hogy úgy általában a birkózásból van eleged, vagy konkrétan evvel az edzővel van bajod? Az írásod alapján az utóbbira tippelek. Ha tényleg ez van, nem tudnál egyesületet váltani? Értem, hogy szűk a mozgástered (kollégiumban laksz, nyilván az anyagiak is számítanak), nem lenne könnyű újra váltani; de az egészet abbahagyni sem tűnik célszerűnek, ha egy másik társaságban, másik edzőnél újra élveznéd a dolgot.


Azt természetesen végképp nem tudom megmondani, hogy mit érhetnél el (versenyeken győzni, vagy akár "ebből megélni" - ahogy írtad). De azt is csak Te tudhatod, hogy alapvetően milyen életet képzelsz magadnak 1-10-20 vagy akárhány év múlva. Továbbtanulás, munka, család, sport, esetleg ezeknek valami kombinációja (pl. versenybíróként vagy sportedzőként el tudod-e képzelni az életedet).


Szóval szerintem gondold át nyugodtan, hogy Te mit szeretnél elérni, és azért mit kell tenned! Akárhogyan is döntesz, sok sikert kívánok hozzá!

2018. nov. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!