Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megszüntetni a...

Hogyan lehet megszüntetni a fájdalomérzetet?

Figyelt kérdés

Hallottam olyanról, hogyha pl felrobban közel melletted egy bomba, annak lehet ilyen maradandó utóhatása, hogy kiiktatódik a fájdalomreceptor.

Tudtok mást?


2018. nov. 15. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülye vagyok, de úgy érted a kérdést, hogy ha például megünek, megvágod magad akkor nem érzed? Bocs, egy kicsit fáradt vagyok.. :D
2018. nov. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
megütnek*
2018. nov. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
morfiummal szokták.
2018. nov. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, úgy értem, vannak ilyen emberek, hogy vmi miatt nincs fájdalomérzetük, azt se érzik, ha eltörik a kezük, vagy simán összefoltozzák magukat.

Az lehetséges, hogy ha sokáig szedek fájdalomcsillapítót, akkor egy idő után már gyógyszer nélkül sem fáj?

2018. nov. 16. 16:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha sokáig szedsz fájdalomcsillapítót, akkor más tünetek lesznek, amik nem éppen kellemesek. De úgy tudom, hogy akik nem éreznek semmilyen fájdalmat, azok valamilyen betegségben szenvednek, ami miatt állandó felügyelet kell (mert ügye például beveri a fejét, de nem érzi, hogy fáj, közben meg súlyos fejsérülése lett...stb). Valamint ez más, de egyes helyeken el lehet érni, hogy ne érezz fájdalmat, de csak a felső rétegekben (azaz törésnél, zúzódásnál...stb nem érvényes). Például küzdősportban az ököl keményedhet meg ilyen szinten (ha nem használsz kesztyűt és keményíted). Én például a bütykeimnél nem érzek már semmit, még ha megvágom/megégetem akkor se. Persze ehhez évekig kellett keményíteni a felületet. De remélem te nem akarod kipróbálni se a fájdalomcsillapító szedését, valamint nem kezded el ütni magadat folyamatosan. :)
2018. nov. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!