Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek is túl keveset...

Szerintetek is túl keveset mozgok?

Figyelt kérdés

Anyát megkérdeztem erről, és szerinte igen.

Minden nap kb 2 km-t sétálok a suliba oda-vissza összesen. Tesiből sose vagyok felmentve, és normális, megmozgatós tesióráink vannak, a tanár elégedett velem, nem vagyok ott se lusta. Kb minden 2. nap, szóval olyan heti 3-5* elmegyek 1,5-2,5 órát sétálni meg biciklizni a faluba. Hétvégenként a családunk általában kirándulni szokott, van, hogy szombat, vasárnap is. Havonta egyszer pedig részt veszek egy hosszabb 10-25 km-es túrán.

Én nem érzem ezt soknak, de nem mondanám kevésnek sem, nekem ez pont megfelel. A kevés mozgást arra alapozza, hogy sokat fekszem, de nem tudom, miért lenne jobb, ha fekvés helyett mondjuk ülnék😅 Szerintetek jól látom a dolgaimat, vagy csak egy átlagos, lusta leányka vagyok?

16/l



2018. nov. 17. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tesi most naponta van?

Egyébként ez már egész jónak tűnik. De nem biztos, hogy mi fogjuk megmondani a tutit. Esetleg megkérdezheted, hogy szerinte mi lenne az ideális, mennyit, mit mozogj.

2018. nov. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki a dolog, hogy heti 3 45 perces tesink van, ez így mindenkinek, aki nem felmentett.

Ahhoz, hogy kijöjjön a heti 5 vagy ott kell maradni egyik nap másfél órát, vagy elmenni túrázni havonta egyszer.

A +2 tesi alól az mentesül, aki alapból felmentett, vagy versenyszerűen sportol.

2018. nov. 17. 18:24
 3/5 anonim ***** válasza:
39%

Annyiból kicsit egysíkú a mozgás, hogy a suliba sétálás és a túrázás, biciklizés is leginkább a lábat edzi. A sétálás, gyaloglás rossznak nem rossz, de nem nagy sport önmagában. A biciklizés már jobb, és a futás pl. jó lenne, mert az jobban terheli a szervezetet. De jó lenne olyan mozgásforma, amivel nem csak a lábad terheled, pl. az úszás.


De ha nem sportról, hanem mozgásról van szó, akkor tökéletes, nem kevés.

2018. nov. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, az úszásra gondoltam én is, régen úsztam, igaz nem versenyszerűen, de heti több edzésre jártam, 3.-as koromig, szerettem, de valahogy meguntam, és abbahagytam, rossz ötlet volt, jó lenne újra kezdeni, edző nélkül, csak úgy hobbiból, mert lassan 17 leszek, annyira nem vagyok jó, és túlsúlyos is vagyok egy kicsit (olyan -5 kilóval már egész jó lennék, de 15 leadásával se fújna még el a szél, számszerűsítve: olyan 67-70 kg vagyok 163 centihez)

A futás egy olyan dolog, amit csak akkor teszek, ha szükséges, vagy, ha izgatott vagyok/lekésem a buszt/gyerekekre vigyázok. Nem megy annyira rosszul, átlagos vagyok, de nagyon utálom hosszú távon végezni.

Ami a lábat illeti: elég erős vagyok combban, és fenékben, a feleslegem 80%-a ott raktározódik, ezért is koncentrálok oda. Tudom, nincs helyi zsírégetés, de úgy vagyok vele, ha már vastag, legyen legalább formás, ne csak úgy lötyögjön.

Ha már itt tartunk, a súlyom talán kicsit sok, de igazából annyira nagyon nem zavar, azt eszem, ami jól esik: zöldség, gyümölcs, magvak, leginkább vizet iszom, üdítőt nem nagyon, de nagyon édes szájú vagyok, és este sokat eszem, ami nem helyes, ezért van rajtam szerintem súlyfelesleg.

Mindenesetre köszi a választ! Lehet tesitlen napokra beiktatok egy kis úszást 😇

2018. nov. 17. 20:22
 5/5 A kérdező kommentje:

Upsz, vegának tűnök leírás alapján😅

Na, eszek én húst is, csak nem minden nap, de a tejtermékeket, meg tojá eszek nap, mint nap.😁

2018. nov. 17. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!