Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy napja nagyon erős izomláza...

Egy napja nagyon erős izomlázam van. Mitől lehet és hogyan múlhatna el? (részletek lent)

Figyelt kérdés

A sportoláshoz ennek most annyi köze van, hogy atletizálok. Hétfő este voltam utoljára edzésen, de utána nem volt semmi izomlázam. Másnap az első órában sulis körökben kinti programon vettem részt, ahol hiába voltam melegen felöltözve, a végére kicsit lefagyott a lábam. Utána visszamentünk a suliba, és ilyen "meghűlt" lábbal másztam fel a harmadik emeletre. Utána pár órával jelentkezett az izomláz. A combomban érzem, minkét lábamon. Csak elöl, hátul nem. Ha kézzel megnyomkodom az is fáj, illetve járás közben folyamatosan húzódik, így nem tudok rendesen járni. Tegnap már így értem haza suliból. Kihagytam az edzést és pihentettem. Reméltem, hogy ma reggelre elmúlik. tévedtem, mert mára még rosszabb lett. Így voltam suliban és a tesi órán is részt vettem (hátha a mozgástól jobb lesz, de nem lett).

Mitől lehet ez? Mert pont a combizmaimat nem erőltettem meg még a hétfői edzésen se. Viszont nagyon fáj, és nem tudom mikor akar elmúlni. Valaki tudna tanácsot adni. Esetleg valami gyógyszer segíthet? (magnézium, c-vitamin és e-vitamin már megvolt).



2018. nov. 21. 15:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni hogy 16 éves lány vagyok.
2018. nov. 21. 15:41
 2/5 anonim válasza:

Szia!


Rendesen lenyujtottal edzes utan? Mert az is tud ilyet okozni. Foleg ha utanna meg kihult izommal lepcsot maszol.

2018. nov. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az iszomláz nem más mint az izmok halvány szakadása és azok gyulladása. Az izmok aprócska szálakból állnak, és ezek a szálak túlterhelés alatt elszakadhatnak és ekkor lesz izomláz. Ennek kell 2-5 nap mire újra helyre áll. Míg fáj nem szabadna semmilyen sportot csinálnod.
2018. nov. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Edzés után nyújtottam egy kicsit, de főleg a vádlimat, mivel akkor azt dolgoztattam meg. Majd legközelebb figyelek rá jobban. Holnap teljesen mellőzni tudom a sortot, mert nem lesz tesim csak suliba megyek. Remélem az alatt elmúlik mert pénteken már mennem kell edzésre.
2018. nov. 21. 16:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyél rendesen, és igyál sok vizet, hogy a lehető leggyorsabban rendbe gyere + magnézium legyen minden nap
2018. nov. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!