Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Anyukámnak karácsonyra:...

Anyukámnak karácsonyra: szobabicaj vagy elliptikus tréner?

Figyelt kérdés

50es éveiben lévő, erős testalkatú nő, keveset mozog. Utál futni, de már az is megfordult a fejében, hogy eljar néha -csak se ideje, se 'futótársa'.


Már jó ideje gondolkodtam azon, hogy ha már kondiba nem 'mer' eljárni, akkor veszek neki egy szobabicajt. Csak az a baj, hogy alkata meg dereka miatt csak a háttámlás jöhet szóba, az pedig nagy is, s egész borsosan számítják.


Ekkor ugrott be az elliptikus, ami nekem például térdműtétem utáni évben is sokkal kímélőbbnek érződött, mint a szobabicikli. Kkönnyebb volt órákat eltölteni rajta, s végül is, nála is ez a fő cél, hogy mozogjon kicsit.


Szerintetek egy ilyen feladatra melyik az ideálisabb: támlás bicaj vagy elliptikus?


2018. dec. 6. 08:55
 1/3 anonim válasza:
Elliptikus tréner kezdésnek.
2018. dec. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Elliptikus tréner tényleg jó. Nekem nem fogyáshoz kellett hanem átmozgatásra vettem csak. Sokat ülök irodában, bár nem vagyok elhízva, de igen csak éreztem akkor a lábaimon hogy ellustultam, nem is kicsit.

Majdnem mindennap használom a trénert úgy 30-40 percig, leginkább télen használom, vagy ha kint ítéletidő van. Többnyire futni járok, vagy csak simán sétálni amikor jó idő van, ha kell egyedül.

A trénert a párom is használta és sokat fogyott tőle, de ő mellette úszni is járt.

2018. dec. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Elliptikus. Én edzőteremben használtam mindkettőt, az ellipszisen több időt lehet eltölteni, sokkal jobban átmozgat, és a pulzust is feljebb nyomja egyébként, ha a fogyás is cél. A háttámlás kerékpárhoz nekem mindig azt javasolta az edző, hogy csináljak mellé karkörzéseket meg ilyesmit tekerés közben.
2018. dec. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!