Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz technikailag a...

Mennyire nehéz technikailag a thai box?

Figyelt kérdés
El szeretném kezdeni a thai boxot. Régen jártam kyokushin karatéra de az nem tetszett főleg azért mert nem lehetett fejre ütni. De el szeretnék kezdeni újra küzdősportolni és megtettszett a thai box. Azt mondta egy csávó a kondiba aki járt thai boxolni hogy egy egyszerű sport mert csak ütések vannak benne meg rúgások meg könyök meg térd. Arra lennék kiváncsi hogy mennyire "technikás" sport? Mert a hajlékonyságom. Se az igazi meg nem is olyan típus vagyok mint egy vívó stílusó boxoló,hogy végig táncolom a meccset meg kihajolok az ütések elől. Inkább erős vagyok mint technikás. Szóval mennyire nehéz megtanulni az ütéseket meg rúgásokat, meg mennyi olyan rúgás van amit levegőbe kell csinálni, meg pörögni közbe mert az nem menne főleg.legalábbis az elején.

2018. dec. 10. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem bonyolult technikailag , tehát a kondis fickó jó infót adott neked , ilyen ugró - pörgő marhaságokat nemigazán lelsz benne . Statikusabb , tehát a lábmunkával sem kell majd kínlódnod . Mennyire nehéz megtanulni ? Személye válogatja , de véleményem szerint nem ördöngősség elsajátítani .
2018. dec. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kreténpali ***** válasza:

A leggyorsabban hasznosuló pusztakezes stílusok egyike, gyorsan tanulható.

A folyamatos ugrálás mondjuk eléggé jellemző, ami ahhoz kell, hogy távolságot nyerj, vagy kitérj rúgások elől. Elég fárasztó combbal hárítani minden rúgást, de te tudod :D


Az "inkább erős vagyok" dolog az úgy is változhat. A rugalmatlanságtól nem kell félni.

2018. dec. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bátran próbáld ki! Ne tartson vissza , ha neked tetszik.
2019. febr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!