Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fiatal csajok, ti meg tudnátok...

Fiatal csajok, ti meg tudnátok védeni magatokat az utcán?

Figyelt kérdés

Nemrég a 17 éves unokatesómmal történt egy eset, hogy valaki belékötött az utcán, de szerencsére sikeresen tovább tudodd menni haza.

15-20 éves lányok, ti meg tudnátok védeni magatokat egy esetleges utcai támadás során, akár fizikailag is?



2019. jan. 1. 23:51
 1/8 anonim válasza:
59%

Hat éves korom óta boxolok. :D

Nem hiszem, hogy veszítenek.

17L

2019. jan. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az sok előny :)

Én attól félek hogy ha pl lefogná a kezemet nem tudnék üzni, vagy használni sprayt vagy kulcscsomótk, akármit...

2019. jan. 2. 19:35
 3/8 anonim válasza:
Én sajnos tudom, hogy nem tudnám. Legalább is férfi ellen biztos nem. Vékony testalkatú vagyok, és bár ennek ellenére korábban elhittem, hogy majd jól tökön rúgom az illetőt azt' kész :D de mára már realizálódott bennem,hogy ez azért nem lenne ilyen egyszerű . Egyetlen esélyem a futás lenne szerintem.
2019. jan. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Legtöbbször nem kell nagy dologra gondolni. Ha az arcába kapsz vagy úgy teszel, mintha hajítanál felé valamit, kizökken. Utána spuri.

Vannak különböző technikák, de azokat gyakorolni kell, meg nem biztos, hogy éles helyzetben is kivitelezhetőek.

2019. jan. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnálattal kell közölnöm, hogy valószínűleg nem tudnátok.


Az elsőhöz hasonlóan én is boxolok, csak én 21 éves 180cm magas 95 kg izmos férfi vagyok :) és én sem felétlenűl tudnám megvédeni magamat 2 vagy több ember ellen ha kés van náluk.

2019. jan. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sok nő erre magabiztosam azt mondja hogy igen.Vizuálisan elképzelik hogy egy ütéssel kiütnek egy férfit vagy megrugják a lábát az meg össze esik.Csak ez nem így van.Az utca meg utca kés,fegyverek,harapás,szembökés,és olyan tiltott technikák hada amik egyik küzdősportban sem engedélyezett.Mellesleg az önvédelmi oktatáson bemutatott mozdulatok szórakoztatóak csak semmit sem érnek.
2019. febr. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem. Általában férfiak sem tudják, max a tapasztaltabbak. Több támadó ellen meg csökken ennek az esélye elég durván.


#1 Hiába boxolsz, utcai támadások merőben mások. Max ha bekensz neki egy-kettőt, és utána futsz.

2019. márc. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Már miért boxolna hiába? Tudja h kell helyesen ütni, meg hogy hova,hogy kell védekezni ,kitérni az ütések elöl ..azért szerintem ez egy hatalmas előny,még ha nem is garantálja a sikert egy támadásnál.
2019. márc. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!