Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy zajlik ma egy MMA edzés?...

Hogy zajlik ma egy MMA edzés? Szerintetek is az a küzdősport jövője?

Figyelt kérdés

Én Februárban lesz 10 éve, hogy Japán küzdősportokkal foglalkozok. Még gyerekként kezdtem.

És az érdekelne, hogy hogy van egy MMA edzésen az edzők? Egy edző tanítja az álló és a földet? Vagy van egy aki ért az állóhoz vagy van 2 álló bunyós edző és 1 testharc edző és akkor megosztják? Vagy mi a gyakoribb Magyarországon?


Amiért én kérdem, mert ahogy látom ez a küzdősport azon iparága ami fejlődik roham léptekben, amiben még egy kis pénz hazánkban is van. 5-10 év, de lehet annyi se óriási mód kinövi magát. Ahogy én látom. Hisz nálunk is adják a Ufc meccseket a Tv-ben, egyre több harcosunk kap lehetőséget kint. Hisz nézzük meg, hogy mennyien jönnek ma mondjuk egy Karatéra, legyen az bármelyik ága. Nem Annyian mint Van Damme idejében akkor az volt a menő, arról voltak filmek. Ma ugyan ez az ,,MMA" edzések. Mert erről van Tv közvetítés, film. Amíg egy karatéra fél évben jön 5 új addig egy MMA edzésre ugyan ennyi idő alatt 12. Nyilván lemorzsolódnak mind a 2 helyen mert rájönnek, hogy ez nem olyan mint a filmekben, hogy 2 hónap edzéssel királyok lesznek.

Ti hogy látjátok ezt???



2019. jan. 11. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyjából ugyan így látom, ahogy te.
2019. jan. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És az, hogy milyen ma MMA edző? Amit szintén betettem kérdésbe. Magyarországon, itthon milyen? Meg maga az edzés milyen? Ha már ez a küzdősportoknak a feltörekvő csillaga.
2019. jan. 11. 19:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak pár srácot ismerek,akik indultak rendszeresen MMA versenyeken,de egyikük se járt a most divatos MMA edzésre.

Heti 6 edzésük volt 3 küzdősportban.Heti kétszer jártak thai boxra,heti egyszer boxolni,és heti háromszor bjj-re.

2019. jan. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Magyarban szerintem a boxot oktatják legjobban, MMA-ként a legjobb ha olyan termet találsz ahol külön box, thaibox, és bírkozó illetve bjj edző van.

E téren szerintem még van mit fejlődnie MO-n a témának.

2019. jan. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De akkor kedves utolsó kommentelő azt mondod, hogy ez nem így van. Mármint egy boksz, egy Muay-thai...stb edzők, hanem egy edző tartja az egészet. Inkább ez a jellemző ha jól értem
2019. jan. 11. 21:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Úgy mondom, hogy változó. Tény, hogy amerikában még bírkozó edző is van mma edzéseken, itthon ez kevésbé jellemző.

Inkább mondjuk van egy Thai edző aki tanult boxot is, stb.

2019. jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Ez érdekes téma.
2019. jan. 13. 02:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!