Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen mozgásformát válasszak?

Milyen mozgásformát válasszak?

Figyelt kérdés

Fiatal diáklány vagyok. Nagyon szeretnék valamit mozogni. Mindig is sokat ültem a gép előtt, befele forduló vagyok, a sportok (kézilabda, kosárlabda, foci, tánc stb) nem hozzám illőek, táncot próbáltam de nincs ritmusérzékem. Sajnos gyerekkorom óta iszonyatosan vékony vagyok (170/43, voltam mindenféle vizsgálaton semmit nem találtak). Az utóbbi 1 évben nagyon beteges lettem. Folyamatosan fáradt vagyok, nincs kedvem semmihez, fél óra tempós gyaloglás (pl. ha sietek vonathoz) is nagyon megerőltető számomra, pánikbeteg vagyok (szociális fóbia illetve szorongás okozza, szedek rá gyógyszert). Nagyon szeretnék egy kicsit formásodni, erősödni (ha már hízni nem igen tudok), ellenállóbbá válni, továbbá kevésbé stresszes lenni. Nagyon örülnék tanácsoknak, hogy milyen olyan mozgástervet tudnék kialakítani, ami erősítene, izmosítana is, viszont a lelki problémáimra is megoldást adhatna.

Méreteim:

felkar: 19

mell: 74,5

has: 63

Csípő: 85 (nagyon durván narancsbőrös a fenekem)

comb: 41-42

Vádli: 29

A gerincferdülésem van, iszonyatosan rossz a tartásom, mindig fáj a hátam.

Azt hallottam, hogy formásodni csak az tud, akin zsír is van, viszont rajtam a fenekemen kívül semmi zsír nincs.

Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna hozzáértő tippet adni.



2019. jan. 20. 14:40
 1/3 A§Vi válasza:

Szia!

Én élsportoló vagyok, világbajnokságokon veszek részt stb.

Szerintem jó lenne ha előre otthon valami kardio edzéseket próbálnál ki. Pl valami Rubint Rékás videókat nézve(persze nagyon elfáradnál tőle de nyugodtan pihenj meg közben,lassan bele fogsz jönni) Majd jó lenne melléje szaladni is. Pl hetente 2x kardio és 3x szaladás(ha belefér a programodba)A szaladást is lassan kezzed,csak laza kocogás. Majd hetente növelheted az időt/ távot, ahogy jónak érzed.

2019. jan. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ugye ez nem fogyasztana le még jobban?
2019. jan. 20. 19:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy-két ötlet:


ÚSZÁS - Ha gerincferdülésed és tartáshibád van, akkor az úszást kipróbálhatnád. Ha jó technikával csinálod, nagyon lehet erősödni. Ha pesti vagy, privátban ajánlok jó úszóiskolát.


LOVAGLÁS - Sajnos drága, de nagyon élvezetes és pszichésen is jó hatása van, szociális fóbiára például.


PILATES - Tartáshibára nagyon jó, ha anyagilag meg tudod oldani, akkor egyéni órát érdemes venni, elmondhatod az edzőnek, hogy mit szeretnél elérni.


TÁNC - Írtad, hogy nem jött be, de érdemes még többfélét kipróbálnod, van ahol nem annyira fontos a ritmusérzék.


Elég változatosan táplálkozol, ez nem lehet oka a rossz kedvednek?

2019. jan. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!