Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan hozzam rendbe elgyengül...

Hogyan hozzam rendbe elgyengült, erőtlen, kimerült testem és szervezetem? Hol kezdjem el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az életem elért arra a pontra, hogy változtatnom kell, mert ahogy most élek, most foglalkozom önmagammal, testemmel és szervezetemmel, az hosszú távon nem lesz kifizetődő.


Mozgás igazából 0. Szabad levegő csak a kötelező, vagy amikor elmegyünk az asszonnyal meg a gyerekkel. Ülő munkát végzek.


181cm vagyok, 105kg, 31 éves férfi.


Táplálkozásom alapvetően normálisnak mondható, bár azért lenne mit rajta csiszolni. Folyadékbevitel kb. 2 liter / nap.


Viszont mit írtam, ez így nem mehet tovább. Valahol szeretném elkezdeni, de nem tudom hogyan és mit. Alapvetően gyengének érzem magam, nem érzem, hogy az állóképességem rendben lenne.


Tünet pl, guggolásból felálláskor recseg a térdem. Szoktam szédülni és szokott tompán fájni a fejem. Voltam vele orvosnál (neurológus), még nem küldött tovább máshoz, de mondta, ha nem javul, akkor folytassam belgyógyásznál.


Ezekkel a testi tünetekkel hol lenne érdemes elkezdeni? Nyilván nem fogok lépcső gépezni 20 percig.


Persze nem komplett edzéstervet szeretnék most itt, de azért pár támpontnak örülnék, hogy milyen sporttal, esetleg edzőtermi gyakorlattal, étkezéssel, vitaminokkal, stb-vel lehet elkezdeni rend behozni magam? Tehát mi az, ami kezdésként nem túl megterhelő (mert nem bírnám úgyse), de mégis effektív, és elindít az úton.


Előre is köszönöm szépen az építő jellegű válaszokat!



2019. febr. 2. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az orvos igazán elküldhetett volna egy laborvizsgálatra. De ha már nem tette meg, kérheted a házi orvosodtól. És mérhetne pl. vérnyomást és cukrot is esetleg.

Ezekkel kellene kezdeni talán.


Ha még nem tetted meg, az étrendedből száműzd az egyszerű szénhidrátot. Nyilván nehéz egyik napról a másikra megváltoztatni ezt, de fokozatosan iktasd ki.

Fehérjedús étkezés.


Ihatnál ennél több vizet, legalább 3 litert naponta.


Egy jó személyi edző sokat segíthet a mozgáson, de kezdetnek változtass apróságokon: ha teheted, munkába menet (vagy bármikor a nap folyamán) iktass be sétákat, tempós gyaloglást, kerékpározást; lift helyett lépcső... A gyerekekkel pl. foci vagy biciklizés.


Ízületvédő, C-vitamin, B-vitamin-komplex, magnézium.

2019. febr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első dolog legyen a hétköznapi fizikai aktivitásod növelése. Tehát séta a munkahelyre, legalább fél óra, és séta hazafelé is, legalább fél óra. Ha lassan megy, hát lassan megy, nem az a lényeg. A második dolog a kajálásod rendbe szedése. Gondold át előre néhány napra, mit fogsz enni, készítsd elő. Naponta egyél legalább ötször keveset. Cukor, liszt, szénsavas italok felejtősek. Egyél sok nyers zöldséget. Ha ezeket betartod, kb. két-három hét múlva már pozitív változásokat fogsz érezni. Nem mondom, hogy fogyni is fogsz, bár az sem kizárt, de jobban fogod érezni magadat. A továbbiakat pedig nem árt átbeszélned majd egy orvossal, és dietetikussal.
2019. febr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nos, mire jutottál? Mi van Veled?
2019. máj. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!