Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ezzel "fedezhetem" a napi...

Ezzel "fedezhetem" a napi ajánlott mozgást, ér valamit?

Figyelt kérdés

Diák vaggyok, ami azt jelenti, hogy sajnos napi 6-7 órát ülök folyamatosan az iskolában. Ehhez hozzájön a 2x40 perc buszozás, ráadásul a hobbim sem túl aktív fizikailag (zenélek - az ujjaim persze mozognak rendesen, de azért csak helyben állok játék közben :D).


A sporthoz mindig úgy álltam hozzá, hogy ne vegyem közben észre, hogy megterhelő. Eddig leginkább a biciklizés és a futás jött be, tekintve, hogy mindkettő elég monoton dolog, így tudok közben nyugisan filózgatni vagy éppen teljesen kikapcsolni, de pl. futásnál mégis érzem, hogy rendesen igénybe veszi a kitartásom, ami nagyon jó érzés.

Bár bevallom őszintén, egyiket sem csinálom folyamatosan. Talán a biciklit, de jelenleg azt is csak funkcionális szinten, ha menni kell valahova.


Viszont egy valami nagyon fel tud dobni, mégpedig a tánc. Ne gondoljatok semmi művészi dologra: besötétítek, először bemelegítek/nyújtok valami lassú zenére, aztán jöhetnek a legjobb pörgős jazz / brazil bossa nova zenék :D


Ha ezt csinálom napi szinten 30-40 percig intenzíven (általában akkor van hozzá kedvem, ha nincs jobb dolgom, vagy pont lenne, de nincs kedvem megcsinálni, illetve amikor érzem, hogy unalomból kimennék harapni valamit, amire semmi szükségem), jelent valamit?


Azzal tisztában vagyok, hogy izmot nem fogok vele növeszteni, nem is erősítésből csinálnám.

Csak egyszerűen érzem, hogy hiába vagyok vékony, valószínűleg nem vagyok makk egészséges, gyakran úgy érzem, mintha be lennének"tokosodva" a térdeim, görcsöl a lábam a mozgás szegénységtől, stb.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2019. febr. 7. 18:48
 1/3 A kérdező kommentje:

Ha számít az életkor, 18.


Valamint lemaradt, hogy elég kicsi a szobám és a bútorok elveszik a nagy részét, szóval túl nagy szaladgálásokat nem nagyon tudok megvalósítani, de azért van elégmozgásterem, bár biztosan felszabadultabb lenne egy nagy "mezőn" a dolog, bár akkor valószínűleg bevitetnének egy még kisebb szobába... :"D

2019. febr. 7. 18:51
 2/3 A kérdező kommentje:
Heti 2x időhiány miatt gyorsan kell eljutnom A-ból B-be (szóvl viszonylag intenzív séta, mondjuk én alapjáraton is gyorsan gyaloglok), ezeken a napokon megvan az ajánlott 10 000 - 15 000 lépés, de tudom, hogy ez is iszonyatosan kevés.
2019. febr. 7. 18:55
 3/3 Karena26 válasza:

Minden embernek más a mozgásigénye. Azt neked kell érezned, hogy elég-e ennyi egy napra. Ha kellemesen lefáradsz ennyitől, és jót alszol az éjjel, biztos elég!

A tánc az egyik legjobb mozgásforma, mert átmozgat tetőtől talpig, kívül-belül. :)

2019. febr. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!