Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Normális ha némelyik mozdulatn...

Normális ha némelyik mozdulatnál "beremegek" edzés közben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most kezdtem el nemrég újra edzeni, régen sokkal többet mozogtam és sajnos lement rólam az izom.. Hamarabb ki is fáradok.


Régebben nem volt szerintem jellemző, vagyis nem tűnt fel, de mostanában pl. lábemeléseknél, mikor engedem le a lában beremeg:D néha még fekvőnél érzem ezt.


19 éves lány vagyok és genetikámnál fogva elég vékony. Ezért is edzettem régen.


Ez változni fog, ha visszaszoktatom a testem a mozgáshoz? Vagy ez probléma?

(magnézium meg egyéb vitaminhiányom nincs, voltam laboron nemrég)



2019. febr. 7. 21:11
 1/3 Karena26 válasza:

Hogy, mi remeg be pontosan?

Lehet az izom - ez esetben kevés fehérjét viszel be.

De lehet a gerincedbe csípődött ideg is. Ez jelezhet porckorongsérvet! Érdemes lenne kivizsgáltatnod/kizárni, hogy az-e, mert ha igen, szigurúan tilosak bizonyos mozdulatok, mert le is bénulhatsz részlegesen, időlegesen! Ha kezdődő sérved van, vagy csak közelebb került egymáshoz két csigolya, vagy valami odabent nincs a helyén, speciális gerinctornával és a probléma kiváltó okának a megszüntetésével teljesen helyre lehet hozni.

2019. febr. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Haat szerintem azert ennyire nem komoly a helyzet. Fáj valamid? Egy kis beremegés teljesen normális ha a határokat feszegeted és egy nagyobb súlyt raksz rá. Csak nezz meg egy sulyemelest, ott is nyilvan a leheto legtobbet emelik, es remegnek is alatta eleg rendesen. Ha komolyabbnak gondolod a helyzetet , akkor termeszetesen meglátogathatsz valakit
2019. febr. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja neem, nem csípődik be semmi, meg nem érzek fájdalmat, csak remeg az izom :D de szinte csak lábemelésnél érzem, mikor lassan engedem vissza
2019. febr. 8. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!