Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyiket ajánljátok Taekwondo...

Melyiket ajánljátok Taekwondo mellé a kettő küzdősport közül?

Figyelt kérdés

Taekwondoval kezdenék és ha lesz alapom akkor Kick-box vagy Muay-thaira még elmennék mellé. Pár más edzésmódszer, bemelegítő gyakorlat amiket tanulhat az ember új helyen és egy teljesen más szemléletet és megoldást arra a bizonyos szitura.

Mind a 3 van közelben, és kéz-láb bunyó érdekel. Birkózást vagy Judot ne ajánljatok.

Indoklás is érdekel, hogy mit miért.

Ha valaki megkérdezné mi a célom vele szerintem az mindenkinek aki elmegy élete első küzdősport edzésére, illetve rászánja magát a sportra. Önvédelem kicsit, magabiztosság fejlesztése, tenni az egészségemért heti 3-5 (max 6 ha beiktatok heti 1 futást majd később ezek mellé 3 taekwondo a másikból meg amit választok később abból kettő. Természetesen hétköznap) edzéssel és talán néha egy-egy verseny is később ha kedvet kapok rá és ráérzek az ízére.

23/F

Köszi a válaszokat.



2019. febr. 11. 16:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Box nincs ? A TKD-höz passzolna
2019. febr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nincs.
2019. febr. 11. 16:23
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki mindkettőt és amelyiket közelebbinek érzed magadhoz .
2019. febr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Amit elfelejtettem hozzá tenni és fontos, hogy ülő munkát végzek és a Taekwondo bemutató mellett azért döntöttem mert nagyon lazák, könnyedek. Biztos sok nyújtó gyakorlatot ismernek és csinálnak. Egy bemutatón láttam őket. Taekwondo mellett ezért döntöttem fixen. Hétfő-szerda-péntek 3 edzés először. Mellette amit mondtam önvédelem, erősít, önbizalom...stb.
2019. febr. 11. 20:31
 5/18 anonim ***** válasza:
29%

TKD jól rúg ( ITF vagy tf tkd-t csinálsz ) . Box kiválóan üt ami még fontosabb mint a rúgás ha önvédelemről van szó . Tehát eme kettővel tudnál leginkább . A thai box statikus rendszer 0 lábmunkával , jól rúgnak ugyan de az ütéseik pocsékak , emellett könyök -térd-clincs hármasban nagyon erősek . Védekezése harmat gyönge , emiatt nagyon megedzi a tested , tehát magas fájdalomtűrőképesség alakul ki . Viszonylag kevés ám jól alkalmazható technikákat tartalmaz .


Kickbox . Dinamikusabb pörgőbb stílus és kéztechnikája ( ütései is minőségibbek , bár nem érnek fel a savate vagy ökölvívás szintjéhez ) . Technikáikat mozgás közben hajtják végre tehát ehhez igazodnak . Szabályrendszerei különböztetik meg ( ill van japán és holland kickbox is de azt ne nagyon keresd ) . Legjobb a kickboxon belül a K1 mivel több mindenre ad lehetőséget ( pl akár térdesekre is ) . Védekezésben használja a box elkerülő technikáit , kimozgás , elhajlás etc etc etc .

2019. febr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Itt Taekwondo.

Taekwondo is megvan amit a végén írtál a Kick-boxra, hogy használja a boksz elhajlásait...stb?

Mert nem lett könnyebb így se a választás.

2019. febr. 11. 21:25
 7/18 A kérdező kommentje:
Itf taekwondo
2019. febr. 11. 21:25
 8/18 anonim ***** válasza:
Taekwondo-n nincsenek elhajolgatások ilyesmik . Ott 30% kéztechnika amiben benne foglaltatnak a védekező technikák is . Ugyan mozognak a TKD-ben is de amiket írtam ( ducking , veawing , bobbing ... ) nem találhatóak benne .
2019. febr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2019. febr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Így nehezebb mert amit mondtál az mindkettőben tetszik.

Kick-boxon a jobb kéz és az elhajlások meg a térd.

Muay-thaiban a könyök és térd meg a kemény test.

Taekwondo van is használnak könyököt és térdet???

2019. febr. 11. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!