Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért olyan népszerű a snooker?

Miért olyan népszerű a snooker?

Figyelt kérdés
A családomból többen nézik a snooker közvetítéseket a tv-ben viszont nem értem mi az izgalmas abban, hogy két csávó órákon keresztül golyókat lökdös egy lyukba? Valaki elmagyarázhatná

2019. febr. 24. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Attól, hogy elmondom, nekem mi tetszik, neked továbbra sem fog.
2019. febr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
52%
Nem az
2019. febr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Én azt se tudom mi az és boldog életet élek.

Ez szinte amúgy mindenre igaz. Mi izgalmas van a fociba?? Pár idióta kerget egy labdát milliókért, ennyi erővel a kutyámnak is adhatnék érte pénzt...

Mi izgalmas van a tesziben?? Ütögetik egymásnak a labdát és semmi egyéb...

Mi izgalmas van a sakkban?? Még csak nem is egy pörgős látványos dolog...

Mi izgalmas van az e-sportban?? Pár ember akinek az élete romokban (másképp nem tud annyit gyakorolni) játszik egy játékon....


Egyik sportnak sincs értelme, ha az ember nem szereti. Én kondizok ennek úgy ahogy látom értelmét, de van aki meg pont ezt nem nézi semmibe, hogy hülye gyerek edz és nő az izma, amit sehol nem tud kihasználni....


Nem szereted akkor te ne nézzed és ne csináld, ennyi a boldog élet titka, engedd el a dolgot.

2019. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 nyers de igaz
2019. febr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem pont a lassúsága tetszik a sok többi gyors sport után
2019. febr. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érted mi a játék lényege, nem tudod a szábályokat, akkor igen, valószìnüleg unalmas.

Én szeretem nagyon. Ahogy a csalàdomból több ember is. Ízlés kérdése. Ennyi.

2019. febr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Wadmalac ***** válasza:

Konkrétan Ebdonon bealszok.

De egy Trump-Sullivan döntőnél le nem vakarnátok a képernyőről.


Egy sportot szeretni, ahhoz érteni kell.

Nézem az amerikai focit és nem látok benne mást, csak a pankráció és a gátfutás szlalom verziójának keverékét.


Baseball: na ezt végképp nem értem.



Nem sok sport elé tudok leragadni a tévénél, de ezek alapján megértem azokat, akik más sportok kedvelőiként azokat látják így.


főleg, ha a néző aktív művelője is a sportnak.

Én sok évig országúti versenyeztem, nekem élmény nézni a Tourt.

Most is amatőr versenyszerűen biliárdozom, nekem élmény egy snooker mérkőzés közvetítése.

A foci, tenisz, golf már csak alkalmilag köt le.


Jó pár sport meg számomra semleges.


De ettől még ezeket sem tartom értelmetlennek és megértem ,ha valakit felvillanyoz a tévén át is.

2019. febr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:

A népszerűség meg:


Érdekes ennek a sportnak a felfutása, a mostani játékszabályzat hellyel-közzel csak 1919-ben véglegesedett.

Érdekes, hogy a kérdés pont a tévén nézés érdekességét kérdőjelezi meg, mert pont a tévének köszönhető a befutása, mint közkedvelt és világszerte ismert sport.

A BBC választotta ki a snookert 1969-ben első színes adásban közvetítendő sportként, ez alapozta meg a gyors elterjedés sikerét.

Olyan gyors volt a sikertörténet, hogy a '85-ös VB döntőnek már igazoltan 18 millió nézője volt.


Maga a játék egyébként nem csak rengeteg rutint, pontosságot igényel, hanem nagyon jó játékstratégiát, geometriai-fizikai ismereteket, sakkot közelítő előre tervezéssel, mindamellett a több napos, hetes bajnokságok hatalmas koncentrációt, stressztűrést várnak el a játékosoktól. Nem véletlen, hogy egy lökésbe beleköhögő néző is be tud zavarni.

2019. febr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Pontossag, strategia, koncentracio, ez minden sportrol elmondhato, egyebkent ertem csinalni biztos tok jo, en is szoktam neha poolozni eloben. Azt nem ertem orakon keresztul bamulni az mitol jo. Mert ugyanaz van vegig szines meg piros golyok mennek a lyukba.
2019. márc. 7. 00:15
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
48%
Minden sportban ugyanaz történik végig.
2019. márc. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!