Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A futás megfelelő sport,...

A futás megfelelő sport, olyannak aki előtte nem sportolt semmit? Formába tud hozni?

Figyelt kérdés
Falun élek,sosem volt lehetőségem sportra. 20 éves vagyok,177cm,58kg. Szerintem ez megfelelő. Nem is szeretnék nagyom fogyni,nem az a célom. Egy picit szeretném ha izmosabbak lennének a combjaim,a fenekem kicsit feszesebb,és a hasamon van egy kis felesleg. Formában szeretném hozni magam egy kicsit a nyárra,előtte nem sportoltam semmit. Biciklizni szoktam,napi fél órát. Szeretném próbálni a futást is,mert egyáltalán nem jó a kondícióm és szeretnék ezen változtatni.
2019. febr. 28. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Nem a legjobb mert egy nem sportoló ember térdeinek ízületeinek elég komoly igénybevétel a futás. Gyorsan le lehet sérülni. Ezért nem ártana előtte pár hónapig saját testsúlyos edzéssel felkészülni. Guggolás vádliemelés csípőemelés.
2019. febr. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi
2019. febr. 28. 22:59
 3/3 anonim válasza:
Azért ne fessük le a futàst mint veszèlyes dolgot. Egyszerűen mint bàrmely màs sportban..figyelj a bemelegítèsre. 15 perc elèg...izmojat, izületeket mozgasd àt különösen a tèrdet ès bokàt. Aztàn hajrà...persze fokozatosan èpitsd fel a futàst. Ne rögtön kilométereket fuss akkor se ha bírod. Előbb had szokja meg a tested. Vègèn mindig nyújts.
2019. márc. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!