Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Régebben nagyobb fegyvertényne...

Régebben nagyobb fegyverténynek számított egy Forma 1 futamgyőzelem vagy világbajnoki cím?

Figyelt kérdés

Például az 1960-as és 1970-es években a versanyautók már elképesztően gyorsak voltak, de nagyon nehezen lehetett őket irányítani, a versenypályák is jóval hosszabbak és nehezebbek voltak, nagyobb volt a műszaki hiba vagy baleset valószínűsége, gyakori volt a halálos baleset.

Aztán már biztonságosabb lett a sportág és jobban kezelhetőek a versenyautók, de még az 1980-as években is pokoli nehéz volt versenyezni az F1-ben.

Utána már számomra könnyebbnek tűnt az 1990-es és 2000-es években, de még mindig rettenetesen erős autókban ültek a pilóták, nem lehetett könnyű kontrollálni azokat sem, hiába volt fejlettebb technika.


Most viszont olyan érzésem van mintha a 2000-es évek közepéről néznék egy Forma 3000-es futamot, annyival gyengébbnek és lassabbnak tűnnek a versanyautók, nem is látom hogy küzdenének a pilóták vele mint mondjuk 10-15 éve.


Szerintetek össze lehet mérni mondjuk egy 2018-as és egy 1968-as vagy 1978-as világbajnokot? Szerintem utóbbi esetben még egyértelműen a sportág királyairól beszélünk, hiszen emberfeletti teljesítményt igényelt azoknak az autóknak a vezetése, ráadásul bármikor simán meghalhattak, abból a korszakból nem volt példa nélküli.


2019. márc. 28. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez összetett kérdés. Egyrészről ki határozza meg hogy mi mennyit ér? A 60-70-es években nehéz volt vezetni, meg veszélyes volt, de úrversenyzők voltak csak, így akinek közülük volt minimális tehetsége az már kiemelkedett a többi közül. A sport a 90-es években lett igazi profi sportág, azóta elég nehéz kiemelkedni, mert ugyan még mindig a milliárdosok szórakozása, de 3-4 éves koruktól erre nevelik a mai versenyzőket és elég komoly képzettséget szereznek mire eljutnak az F1-be és sokkal komolyabb ellenfelet jelentenek mint a 60-as években johnny aki éppen csak kijózanodott a versenyre.
2019. márc. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hiába voltak gazdag szülei az F1 versenyzőknek ha nem finanszírozták a versenyzői karriert pl Lauda, Senna...

Lauda: "Családjával folyamatos viszályok jellemezték viszonyát, ezért minden kapcsolatot, illetve anyagi támogatást megtagadtak tőle. 1971-ben karrierje megtorpant a pénzügyi nehézségek miatt, így újra banki segítséghez fordult, ezúttal 30000 fontos hitelt vett fel és ebből vásárolt helyet magának a Formula–2-ben induló March csapatnál."

2019. ápr. 1. 18:05
 3/4 A kérdező kommentje:
Senna: "Eleinte nem hitte, hogy sikeres autóversenyzővé válhat, és szülei is nyomást gyakoroltak rá, mondván vegye ki részét a családi vállalkozásból és hagyjon fel az autóversenyzéssel, emiatt Senna bejelentette, hogy visszavonul a Formula Ford-bajnokságból és hazatér Brazíliába. Nem sokkal ezt követően azonban 10 000 dolláros ajánlatot kapott egy Formula Ford 2000-es bajnoki idényre, ezért mégis a folytatás mellett döntött. 1982-ben Senna két európai versenysorozatban is nyert, a brit és az európai Formula Ford 2000 bajnokságban.A Banerj és Pool vállalatok személyében pedig első szponzorai is megjelentek, anyagi könnyebbséget nyújtva a rossz helyzetben lévő fiatal brazilnak."
2019. ápr. 1. 18:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiba hogy szegény gyerekekből 40 éve sem lett F1 versenyző ahogy most sem lesz. Laudára elköltöttek egy pár milliót mielőtt úgy döntöttek hogy elzárják a pénzcsapot, Sennát meg a családi biznisz az első évétől az utolsóig támogatta.
2019. ápr. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!