Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érdemes lenne elkezdenie boxolni?

Érdemes lenne elkezdenie boxolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A lányom 14 éves és boxolni szeretne. Bevallom, nem igazán szeretném engedni neki. Egész magas és vékony,de életében nem csinált még csak hasonlót sem, és a boxolás sem kifejezetten a testalkatának való. És ha már testalkat, akkor a félelmeim közé tartozik az is, hogy úgymond „túlizmosodik”, mert tudom, hogy utálná. Meg az a sok orrtörés...


Ezért gondoltam, hogy megkérdezlek titeket, akik objektíven látják a dolgot és nem anyai túlféltésből nem engednék neki...



2019. jún. 8. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Joval kevesebb a sérülés mint sok más sportban pl foci. Izmos pedig nem lesz a boxtol. vékony és szálkás lesz tőle. KB a jelenlegi szépség ideál. Néz pár képet a neten profi versenyzökről.
2019. jún. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy bokszedzes jó kardió állapottal 1400-1500 kalóriát használ fel.

Vagyis reálisabb félelem hogy ha nem kezd el enni akkor még soványabb lesz az edzésektől.

Orrtörés.

Orr akkor szokott törni amikor fejbe rúgjak egymást térddel tajbox versenyeken.

Nem edzésen,versenyen és tajboxban.

Ökölvívó edzésen kesztyűben bunyóznak nem rúgnak térdel és az 50-60 kilós ellenfelek nem nagyon tudnak kárt tenni egymásban ilyen szabályrendszerben.

Tehát a meglátásaid nem objektívek.

Kb olyan szinten tajékozatlanok mint az azt hallottam sok a migráns. Meg júj jönnek a migránsok.

Aztán 16 óta nincs 1 sem és nem a kerítes miatt.

2019. jún. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jól mondja az első, sok sport sokkal veszélyesebb tud lenni, mint a bunyó. Itt legalább megtanítanak védekezni a sérülésekkel szemben.

Korbáccsal is vitatkoznék, mert az orrtörős részben amit írt az nem így van. Szóval még én is a 60 kilómmal és 15 meccses “rutinommal” is tudok orrot törni 16-os kesztyűben is és történt is már ilyen persze véletlenül. VISZONT egy hobbista kiscsajnak soha de soha nem kell majd úgy bunyóznia edzéseken mint a versenyzőknek, mivel nem magyar bajnok akar lenni csak sportolni szeretne. Mások az elvárások a két különböző sportolóval szemben ergo más az edzés munka és a bunyó “keménysége”.

Nálunk ha valaki új van és főleg ha lány még a kezdőbb csajokat is óvatosságra inti az edző.

2019. jún. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. És bár ez egy kicsit indiszkrét kérdés lehet, de körülbelül mennyibe kerül a felszerelés és egyéb dolgok hozzá? Esetleg tudtok jó egyesületet vagy edzőt (lakóhelytől függetlenül)?
2019. jún. 9. 15:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Jó egyesületet és edzőt is tudok de ez nagyon is lakóhelyhez kötött dolog, ha nagyon titkolod merre laktok írd le privátban és ha tudok a környéken jó klubot akkor elmondom.

A felszerelés nem egy nagy összeg ha úgy vesszük.

- Sportosabb öltözet (póló, rövidnadrág), tornacucc tökéletes

- Sportcipő amiben akár lehet futni is ha kell edzésen (decathlonos 4000 Ft-os tökéletes asszem run one a neve)

- Bandázs (szintén decathlonos teljesen jó 1500 körül)

- Fogvédő ha már kesztyűzik is (1500-3000 körül mozog ebből érdemes mem gagyit venni elvégre a lány fogsora a tét)

- kesztyű ha nincs a teremben (eleinte tökéletes a decathlonos gagyi 8000 körül de 15-6 ezrekért már kapni minőségi marhabőr kesztyűt)


Ennyi jutott hirtelen eszembe. Remélem tudtam segíteni. #3 voltam.

2019. jún. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kesztyű 4-5000

Bandázs 1000-1500

Fogvedő 1000-1500

Ugrókötél 1000-1500

Vékony talpú cipő 1500-2000


Aztán ha marad tartósan pár hónap alatt ez kiderül akkor

Zsákolókesztyű 2-5000

Mellvedő 10-15000

2019. jún. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Nem titok, Csongrád megyében lakunk, ezen belül mindegy hol van az egyesület, az utazás nem akadály!
2019. jún. 9. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!